Przejdź do treści

Badania geologiczne gruntu

Podczas gdy większość ludzi myśli o badaniach gruntów w najbardziej podstawowym sensie, czyli o wyznaczaniu granic nieruchomości, w rzeczywistości istnieje wiele różnych i różnych sposobów przeprowadzania pomiarów, które służą wielu różnym branżom. 

Istnieją różne rodzaje badań geologicznych

badania geologiczneBadania nieruchomości stanowią dużą część działalności, ale są też ankiety i geodeci, którzy obsługują branżę budowlaną, sektor ochrony środowiska i wiele innych. Rodzaje przeprowadzanych ankiet zaskoczyłyby większość ludzi, a niektóre rzeczy, które mogą być uważane za ankiety, wcale nie są ankietami. Zamiast standardowych dwuwymiarowych pomiarów z jednego punktu do drugiego, dzisiejsze badania geologiczne mierzą nie tylko ląd, ale także powietrze i wodę nad i pod nami. Najpopularniejszymi i najbardziej znanymi ankietami przeprowadzanymi obecnie są badania graniczne, badania hipoteczne i badania topograficzne.  Dzięki wcześniej zarejestrowanym znacznikom i ustanowieniu nowych punktów orientacyjnych geodeta ustali rzeczywiste granice nieruchomości, a następnie zaznaczy rogi i linie działki, używając znaczników, takich jak żelazne pręty, rury lub betonowe pomniki w ziemi lub wbijane gwoździe w betonie lub asfalcie. W przeszłości używano stosów kamieni, drzew lub innych, mniej trwałych znaczników, co prowadziło do zamieszania, gdy znaczniki były niszczone lub zmieniane. Ankiety hipoteczne to proste badania, które w większości przypadków określają granice terenu i lokalizacje budynków. 

Zwykle są one wymagane przez spółki własnościowe i instytucje pożyczkowe, gdy zapewniają finansowanie, aby wykazać, że nie ma żadnych struktur naruszających nieruchomość i że wszelkie konstrukcje na nieruchomości są zgodne z obowiązującymi przepisami zagospodarowania przestrzennego i budowlanymi.