Przejdź do treści

Balkon bez ptaków

 

Siatki na balkon wykorzystywane są w wszelaki sposób. Dzięki ich różnym barwom nie rzucają się w oczy i nadają nieraz balkonom nowego wyglądu. Dzięki takim ozdobnym siatkom nie zakłócamy porządku w naturalnym powietrzu, bo ono nadal się do naszego balkonu dostaje, ale dzięki temu możemy zabezpieczyć nasze rośliny przed ptaszyną. Nie raz bywa to uciążliwe, zwłaszcza kiedy na nasz balkon witają często gołębie.

Zalety posiadania siatki na balkonie

siatka balkonowaBalkon to oczywiście często jedno z miejsc, gdzie pragniemy w wolnej chwili odpocząć. Niestety czasem też jest, że bywają niewielkie, ale aranżacja ich zawsze może być ciekawa. Właśnie jedną z nich może być siatka balkonowa, która nada ciekawego desingu, przykuje uwagę, a zarazem zasłoni od niepotrzebnych ptaków. Bo oczywiście o tyle są one przyjemne i miło na nie popatrzeć jeśli nam nie paskudzą i nie niszczą naszych balkonowych upraw. Siatki na balkon są tworzone z materiału, który jest odporny na wiele czynników zewnętrznych, dzięki czemu może nam posłużyć przez kilka lat. Oczywiście, dzięki niewielkim kosztom można spokojnie zmienić te aranżacje na jakiś czas. Wszystko zależy od tego co na swoim balkonie pragniemy mieć czy ma to być siatka tylko zabezpieczająca nas przed ptakami czy chcemy, żeby było też miło wyjść na balkon i nie zwracamy uwagi, że nasza siatka jest ponura, nudna i w dodatku brzydka. Na takiej też siatce możemy zawiesić jakieś delikatne lampki, które oświecą nasz balkon wieczorem, a nawet kwiaty. Wszystko musi być dostosowane do ciężkości siatki, żeby się nie zarwała. Bowiem jest ona zamocowana od ściany do ściany, niekiedy nie mająca dodatkowego zabezpieczenia, bo ma stanowić tylko zasłonę przed ptakami.

Zastosowań może być wiele, tak samo jak wybór odpowiedniej siatki. W sprzedaży mamy zarówno siatki z większymi oczkami jak i bardziej gęste. Nie tylko uchronią nas przed ptakami, ale również jeśli mamy blisko drzewa to kiedy zaczną gubić liście nie będziemy ich mieli na naszym balkonie. Oczywiście dodają kolorystyki, nowej odsłony naszemu balkonowi, ale możemy również mieć te niewidoczne, które wtapiają się w naturalne środowisko.