Przejdź do treści

Bezpieczeństwo na motocyklu – Kask LS2

Długo zastanawiałem się nad kupnem motocykla, w końcu tyle się mówi o wypadkach na nich i całym tym niebezpieczeństwie. W końcu jednak zdecydowałem się, a rozpytując znajomych dowiedziałem się jak ważną ochroną dla motocyklisty są kaski. Maszynę kupiłem taką jaką od dawna chciałem, musiałem jednak pomyśleć nad odpowiednim kaskiem.

Kask dla motocyklisty – choćby LS2

kaski LS2Wypytując się kolegów, a także przeglądając Internet, dowiedziałem się o różnych rodzajach kasków. Zdecydowałem się na kask integralny, taki jaki najczęściej posiadają motocykliści. Musiałem jednak zadbać o odpowiednią jakość. Kask powinien dobrze przylegać do głowy oraz łatwo się zdejmować, w ten sposób odrzuciłem większą część tanich kasków. Pomyślałem o bardziej markowych np. kaski LS2. To był strzał w dziesiątkę, bo ich jakość była o wiele lepsza. Przy tym wypełnienie także spełniało moje oczekiwania. Sprzedawca doradził mi, co zaznaczam, że nie warto wybierać koloru matowego czarnego, bo w lato jest w nim niezwykle gorąco. Kwestie bezpieczeństwa o jakie dbają kaski są najważniejsze, w końcu głowa to centrum dowodzenia naszego ciała. Przy tym musi być naprawdę wygodny, jeśli będzie zbyt luźny to w razie wypadku zwyczajnie nie ochroni dostatecznie dobrze czaszki. Zbyt ciasny także nie powinien być, w końcu kto chciałby się dusić w czymś takim, a wyjazdy często bywają naprawdę długie. To w sumie podstawa o jakiej powinien wiedzieć każdy kto pragnie kupić motocykl, dbajmy o swoje bezpieczeństwo, bo nasze zdrowie to priorytet.

Warto wydać większą sumę na kask, może on nam uratować życie. Na dodatek nie ukrywajmy, że kas powinien się odpowiednio prezentować. Każdy z nas chce wyglądać na rasowego motocyklistę. Także przemierzając kilometry dróg pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie, zadbajmy o niezbędne podstawy, a jedną z nich jest właśnie kask.