Przejdź do treści

Bezpieczny uwiąz dla rumaka

Każdy właściciel wierzchowca wie jak bardzo ważne jest wprowadzanie konia na świeże powietrze. Konie wprost to uwielbiają i lubią czas spędzać na padoku lub wybiegu czy pastwisku. Wyprowadzać konie powinniśmy niezależnie od pogody i pory roku, jednak pamiętając aby zabezpieczyć konia przed warunkami atmosferycznymi.

Po co stosować uwiąz?

uwiąz dla koniaKonie to pięknie i przede wszystkim wielkie zwierzęta. Należy pamiętać o tym, że podczas obcowania z nimi należy zachować szczególną ostrożność. Nie należy nigdy zachodzić konia od tyłu, wydawać dziwnych dźwięków i z znienacka go dotykać. Mimo swoich gabarytów konie to delikatne i płochliwe zwierzęta, które nie są bardzo odporne na stres. Szczególnie uważać należy przy zabiegach pielęgnacyjnych oraz rutynowych czynnościach. Podczas wyprowadzania zwierzęcia na pastwisko lub padok czy czyszczenia. W takich momentach przydatna jest uwiąz dla konia. Uwiąz wykonany jest z mocnego plecionego materiału. Dzięki temu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz przetarcia. Dzięki temu będziemy mieli kontrolę nad zwierzęciem i unikniemy niebezpiecznych sytuacji. Bezpieczne prowadzenie rumaka lub jego czyszczenie jest niemożliwe bez posiadania solidnych akcesoriów. Uwiąz pozwala też kontrolować zwierzę, a w momencie gdy zwierzę się przestraszy i spłoszy i będzie się szarpać właściciel będzie mógł zapanować nad zwierzęciem. Uwiązy charakteryzują się tym ze są bardzo wytrzymałe, a przy tym zachowują również elastyczność. Aktualnie można wybrać uwiąz w dowolnym kolorze co ułatwia dopasowanie do innych akcesoriów jeździeckich, które posiadamy.

Uwiąz to nie tylko praktyczny element wyposażenia każdej stajni. To przedmiot który pozwala nam kontrolować nasze zwierzę. A w sytuacji gdy wierzchowiec się spłoszy możemy szybko nad nim zapanować. Uwiąz to przedmiot, który powinien posiadać każdy hodowca koni.