Przejdź do treści

Budowa nowoczesnego carportu

Żyjemy w czasach, kiedy prawie każdy kierowca posiada samochód, a już na pewno co drugie gospodarstwo domowe ma przynajmniej jeden pojazd. Odwiecznym problemem jest zawsze bezpieczne miejsce do jego przechowywania.

Czym jest carport?

nowoczesne carportyOsoby mieszkające w mieście, nie mają dużego wyboru co do miejsca w jakim będą zostawiać swój samochód, ponieważ nieliczni mają mieszkania z wykupionymi miejscami garażowymi. Zawsze można zostawiać auto na płatnym podziemnym parkingu, ale to sporo kosztuje w skali roku. Najłatwiej mają osoby posiadające swój dom z działką, na której mogą postawić garaż albo wiatę. Jeżeli wielkość działki i jej ukształtowanie nie pozwala na postawienie murowanego garażu, to idealnym rozwiązaniem są nowoczesne carporty, czyli wiaty garażowe. Mogą one być wykonane ze stali lub drewna, w wersji zabudowanej lub częściowej. Istnieją dziesiątki  przeróżnych modeli carportów, które można dopasować do budynku albo zlecić zaprojektowanie zupełnie nowego. Takie konstrukcje mogą być przeznaczone dla jednego, dwóch, trzech, a nawet czterech pojazdów i przeważnie znajdują się zaraz przy budynku mieszkalnym. Nie wymagają wykonywania fundamentów, ani żadnych mokrych prac, ponieważ konstrukcja jest montowana bezpośrednio do podłoża za pomocą specjalnych kotew. Jeżeli chodzi o boki wiaty garażowej, to najpopularniejsze są z prześwitami, czyli przypominające ogrodzenie. Bardzo ciekawy jest projekt, który łączy w sobie konstrukcję stalową i elementy z drewna, ponieważ idealnie się komponuje z większością bydynków.

Wykonanie carportu jest na pewno znacznie szybsze i tańsze niż budowa klasycznego garażu. Ponadto ma on konstrukcję modułową, zatem w razie potrzeby można go bezproblemowo rozbudować o dodatkowe miejsca dla samochodów czy przyczep.