Przejdź do treści

Ciepło w twoim domu

Są różne źródła ciepła, dzięki którym możemy w dzisiejszej rzeczywistości ogrzać nasz dom lub mieszkanie. Technologia pozwala nam na to, by bez stawiania, rachitycznego już, pieca kaflowego, dysponować ciepłem i przyjazną atmosferą zbliżoną do tych znanych nam od wielu lat.

Panele, które ogrzewają cały dom

panele grzewczeDzięki specjalnym panelom, montowanym w naszych ścianach, możemy zapewnić sobie wyjątkowy komfort mieszkania, w którym wyraźnie zwiększy się efektywność energetyczna. Najnowszej technologii panele grzewcze, działają nie tylko jako system grzewczy, ale również pełnią funkcję chłodzącą w ciepłe dni. Ścienne panele grzewcze w mieszkaniu można rozmieścić podobnie jak normalne grzejniki. Powiązania z istniejącą instalacją grzewczą dokonuje się za pomocą odpowiednich zaworów regulujących. Podczas ich umieszczania powinno się wybierać powierzchnie, których nie zakrywają meble. Panele dostępne są na rynku w rozmaitych wymiarach i można dzięki temu optymalnie wbudować je do standardowej konstrukcji nośnej. Bezproblemowo można również umieszczać panele grzewcze na skośnych sufitach. Można je montować zarówno pionowo, jak i poziomo. Ścienne panele dostarczane są jako gotowy i otynkowany produkt, którego nawierzchnia nadaje się do bezpośredniego malowania lub tapetowania. Ogrzewane ściany, to ściany długotrwale wolne od pleśni, która jest częstym problemem występującym w odnowionym starym budownictwie. Ze względu na fakt, że przy użytkowaniu paneli grzewczych nie występuje konwekcja, nie dochodzi do zawirowań kurzu, co wychodzi naprzeciw potrzeb alergików.

Ścienne panele, to rozwiązanie, które pozwala nam nie tylko zadbać o komfort termiczny naszego mieszkania, ale również sposób na wyeliminowanie ryzyka rozwoju pleśni i drobnoustrojów. Z tego też powodu, panele w wielu przypadkach mogą okazać się efektywniejszym rozwiązaniem od standardowych grzejników.