Przejdź do treści

Co oznacza fenomen rolet dzień/noc?

rolety

Czym różnią się rolety dzień-noc od innych rolet wewnętrznych?. Są to rolety, których tkanina zbudowana jest z naprzemiennych pasów materiałów oddzielonych przestrzenią przepuszczającą światło. 

Jak można zamontować rolety?

Zarówno jako rolety kasetowe z prowadnicami pcv jak i rolety wiszące. Rolety funkcjonują tak że kiedy pociągnie się za sznurek to paski opadają i uzyskujemy pełne zaciemnienie (noc), jak się pociągnie znowu, to paski się podnoszą i uzyskujemy funkcję dzień. Rolety takie można je stosować w pomieszczeniach zamiast firanek, wyglądają bardzo efektywnie, nie przytłaczają sobą wnętrza, sprawiają wrażenie lekkości i elegancji. Producenci z Rudy Śląskiej oferują takie rolety w niepełnej gamie kolorystycznej, najczęściej spotykanym kolorem jest beż/biel.

roletyRoleta taka jest idealnym rozwiązaniem dla salonu, sypialni, kuchni a także dla okien wychodzących na strony słoneczne. Nie byłaby dobra dla okien wychodzących na północ, czy też do miejsc o małym natężeniu nasłonecznienia, może sprawić, że pomieszczenia będą ciemne. Rolety takie nie pasują do wnętrz w stylu skandynawskim czy prowansalskim, który to dąży do jak największej jasności w pomieszczeniach, świetnie jednak spisują się w wnętrzach w stylu nowoczesnym. Rolety dzień-noc są droższe od standardowych, na ich wyższą cenę pływa przede wszystkim innowacyjność materiału z którego są zrobione oraz ilości materiału potrzebnego do produkcji takiej rolety. Najlepszym sposobem na montowanie to rolet kasetowe z prowadnicami pcv, wyglądają estetycznie i są bardzo praktyczne. Rolety wiszące potrafią sprawiać problemy jeśli na parapecie okiennym stoją kwiaty bądź inne dekoracje.

Kupując rolety dzień-noc dobrej jakości zakładamy, że materiał rolety nie rozciągnie się, nie zmieni swojego koloru pod wpływem słońca a także że rolety nie trzeba często czyścić. Tego typu rolety wewnętrzne są na pewno ciekawym rozwiązaniem dla pomieszczeń o dużym natężeniu światła słonecznego, pełnią dodatkowo również funkcje estetyczne.