Przejdź do treści

Co warto wiedzieć o paleniu kadzidełek?

Poprawianie nastroju zapachami jest coraz bardziej popularne. Wiąże się to przede wszystkim z medycyną niekonwencjonalną, a dokładniej z aromaterapią, w której przede wszystkim chodzi o wydzielany przez np. olejki eteryczne lub kadzidełka zapach. Dzięki takim zabiegom można uspokoić nerwy i całkowicie się rozluźnić. 

Czy kadzidełka potrzebują specjalnego kominka? 

kadzidełka stożkiPalenie kadzidełek nie jest uzależnione od żadnej religii i właściwie mogą być one obecne w każdym domu, jeśli ktoś chce zadbać o spokój swojego ducha poprzez odpowiednio dobrane zapachy. Popularne jest używanie olejków eterycznych, które szerzej znane są ze swoich właściwościowi np. przeciwbólowych. Do używania olejków eterycznych potrzebne jest odpowiednie urządzenie, czyli kominek, który składa się z dwóch podstawowych: miseczki i miejsca na świeczkę. Do miseczki wlewa się wody i dodaje się do niej kilka kropelek wybranego olejku. Wszystko jednak faktycznie ma miejsce, gdy zapalona świeczka podgrzewa miseczkę, a wokół roznoszą się opary. Podobnie jest z kadzidełkami, ponieważ kadzidełka stożki także potrzebują odpowiedniego kominka. Najczęściej są one wyprofilowane tak, żeby wypływający dym tworzył efekt wodospadu. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku kadzidełek ich palenie wygląda zupełnie inaczej. Umieszczając kadzidełko w odpowiednim miejscu, używając do tego kominka, należy zapalić je tak, żeby mogło się rozjarzyć. Nie należy gasić go zbyt szybko, ponieważ późniejszy efekt nie będzie zadowalający. Najlepiej poczekać z tym działaniem do momentu, kiedy kadzidełko będzie zajęte przez płomień prawie w całości. Warto zaopatrzyć się także w odpowiednie kadzidełko, jeśli chodzi o zapach, ponieważ mają one różne zastosowania np. lawendowe szczególnie dobrze wpływa na sen. 

Kadzidełka są dobrą formą aromatyzowania pomieszczeń. W ten sposób dana przestrzeń szybko wypełni się pożądanym zapachem. Poza tym kominek, którego używa się do palenia kadzidełek, zazwyczaj jest bardzo efektowny i pięknie przedstawia wypływający na zewnątrz dym.