Przejdź do treści

Czego nauczysz się na kursie niemieckiego w Niemczech?

Poznań ze względu na swoje położenie geograficzne jest miastem, w który dość intensywnie wkraczają firmy niemieckie. Dlatego poszukując tutaj pracy, warto znać ten język. W wielu ogłoszeniach o pracy znajomość języka angielskiego i niemieckiego to już standard. Jak szybko i dobrze nauczyć się tego języka?

Nauka z kursami niemieckiego w Niemczech, czyli ucz się bawiąc i podróżując

kursy niemieckiego w niemczechNiemiecki nie jest językiem słowiańskim, dlatego nie jest dla nas prosty do nauczenia. Wymaga twardej wymowy i specyficznego akcentu. Jeśli potrzebujemy poznać ten język w możliwie krótkim czasie najlepiej zainwestować w kursy niemieckiego w Niemczech. Nie jest to  dla nas odległa lokalizacja, dlatego wyjazd nie powinien być dużym utrudnieniem. Oczywiście trzeba dysponować odpowiednimi funduszami i najlepiej kilkoma tygodniami wolnego czasu. Kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt dni spędzonych w obcojęzycznym otoczeniu uczy nas myślenia w danym języku. Jesteśmy ze wszystkich stron otoczeni akcentem, wymowa, pisownią. Uczymy się struktur gramatycznych bez wbijania do głowy szczegółowych zasad. Poznajemy nowe słówka i oswajamy akcent. Zaczynamy myśleć po niemiecku. Jeśli ktoś bardzo chciałaby skorzystać z takiej formy nauki, a nie może pozwolić sobie na tak długi wyjazd, istnieją też wyjazdy weekendowe. Na przykład przez pół roku wyjeżdża się co drugi weekend na kurs do Niemiec. W międzyczasie można doszkalać się podczas lekcji w Polsce.

Taka forma nauki jest szczególnie polecana dzieciom. One najszybciej przyswajają to, w czym się obracają. Jednak jest to także świetny sposób upłynnienia języka dla dorosłych, którzy muszą podnieść swoje umiejętności językowe w celach zawodowych. Ponadto takie wyjazdy są też formą poznania kultury danego kraju i wycieczką przy okazji nauki.