Przejdź do treści

Czy publiczne przedszkole jest gorsze?

przedszkole

Każde dziecko zanim rozpocznie poważną edukację musi przejść przez wczesnoszkolny etap nauki i pójść do przedszkola. Dla dziecka kończy się wtedy beztroski czas zabawy i zaczyna się pierwsza poważna nauka. Większość dzieci idących do przedszkola umie już czytać, a nawet pisać przez co pierwsze zajęcia dla nich nie są aż tak trudne.

Przedszkole to rozpoczęcie edukacji dla każdego dziecka

Nie ważne czy wybieramy przedszkole publiczne czy prywatne przedszkole nasze dziecko posiadające takie umiejętności będzie czuło się tam dobrze. Czas spędzony w przedszkolu będzie mu mijał powoli i będzie chodził tam z uśmiechem na ustach. To właśnie w przedszkolu będą miały miejsca pierwsze zawiązane przyjaźnie, pierwsze kłótnie, może nawet pierwsze miłości.

przedszkoleCzas spędzony w przedszkolu jest dla dziecka bardzo ważny dlatego powinniśmy być pewni osób, które będą zajmować się naszymi dziećmi. Mowa tu o przedszkolankach. Muszą to być osoby odpowiednio wykształcone, oraz przygotowane do takiej pracy. Muszą się charakteryzować spokojem i opanowaniem. W końcu przedszkolanka nie może dać klapsa naszemu dziecku żeby je uspokoić. Powinna umieć do niego dotrzeć przy pomocy słowa i odpowiednią perswazją. Bardzo często w prywatnych przedszkolach często pracują te lepsze przedszkolanki z uwagi na to, że więcej tam płacą. Ale nie może to być pryzmat na który patrzymy na osoby zatrudnione w publicznym przedszkolu. Te osoby nie są wcale gorsze i nikt nie powiedział, że będzie tam stosowana przemoc, aby uspokoić dzieci. W dzisiejszych czasach publiczne placówki pomału doganiają standardem te prywatne przedszkola. Wszystko jest spowodowane tym, że ludzie po prostu coraz więcej wymagają i potrafią się organizować i domagać zmian na lepsze. Dlatego gdzie poślemy nasze dziecko to powinna być tylko i wyłącznie nasza decyzja, a najlepiej jak ją skonsultujemy z dzieckiem.