Przejdź do treści

Czy w Polsce jest produkowane wino?

Wielu Polaków się nad tą kwestią zastanawia. Co prawda zdajemy sobie sprawę z tego, że winogrono u nas rośnie, ale nie wiemy czy produkcja mogłaby być na szerszą skalę. Otóż mogłaby być i jest, ponieważ w Polsce mamy nawet winnice.

Gdzie poszukiwać polskiego wina?

polskie winoW naszym kraju jest wiele winnic, choć czasem nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. W telewizji widujemy winnice francuskie i hiszpańskie, ale zapominamy o tych znajdujących się na terenie naszego kraju. Nie wiemy zazwyczaj również, gdzie polskiego wina poszukiwać. Pierwszym sposobem na napicie się prawdziwego polskiego wina, jest oczywiście udanie się do winnicy. Są one nastawione na turystów, oferują pobyt na ich terenie i bardzo często wówczas można zakupić sobie kilka butelek wina. To również świetna okazja do tego, by odpocząć w pięknym i urokliwym miejscu. Poza tym polskie wino możemy zakupić również w wielu sklepach. Najszybciej kupimy je w tych, które głównie trudnią się sprzedażą alkoholu. Tam mamy wina z różnych stron świata, w tym również nasze rodzime. Jeśli zapytamy sprzedawcy o nasze krajowe produkty, na pewno znajdzie dla nas kilka butelek wina. Coraz częściej nasze produkty znajdziemy również w marketach. Mamy tam zazwyczaj wiele win, które pochodzą z różnych krajów świata. Warto jednak dokładnie je przeszukać. Wówczas na pewno natkniemy się na takie, które pochodzą z naszego kraju. Oczywiście polskie wino jest wytrawne, półwytrawne, słodkie itp. Możemy kupić takie, jakie lubimy najbardziej.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że Polska produkuje naprawdę dobre wino i to na całkiem dużą skalę. Warto spróbować zatem produktów, które pochodzą z naszych rodzimych winnic. Być może odkryjemy pośród polskich win takie, które szczególnie przypadnie nam do gustu.