Przejdź do treści

Czy warto jechać do Grecji?

Grecja jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów Europejskich, do których Polacy uwielbiają wyjeżdżać. Można znaleźć tam niesamowite atrakcje, zwiedzić piękne zabytki, a podróż morska jest najlepszą rzeczą, jaką możemy sobie zafundować. Sezon w Grecji trwa bardzo długo, bo aż od początku marca, aż do samego końca października i w nawet w takich miesiącach jak marzec czy też październik pogoda jest sprzyjająca dla turystów.

Jak przygotować się do czarteru jachtów w Grecji?

rejsy grecjaWarto zaznaczyć, że rejsy Grecja pozwalają na jednoczesne podróżowanie po morzu i poznawanie lokalnej kultury. Podziwianie krajobrazów, które są fantastycznym widokiem jest cudowne i warto zabrać dobry aparat, aby uchwycił wszystkie piękne miejsca w Grecji. Warto zdecydować się na wiosenny lub jesienny wyjazd, w momencie kiedy nie lubimy tłoku, gdyż zazwyczaj w sezonie jest bardzo wielu turystów i często w wiele miejscach do których chcemy wejść musimy czekać w kolejkach, ale i tak się opłaca, gdyż wrażenia są niezapomniane. Greckie wody są niesamowicie czyste, co sprawia, że wiele osób decyduje się na nurkowanie i zwiedzanie niesamowitych jaskiń, które widoczne są tylko pod wodą. Musimy także pamiętać, że podczas nurkowania nie możemy wydobywać z morza żadnych przedmiotów, gdyż jest to prawnie chronione i możemy w ten sposób narazić się na dość duże i surowe kary ze strony państwa greckiego.

Grecy to naprawdę cudowni ludzie, którzy potrafią ugościć polskich turystów. Często możemy posmakować ich domowego jedzenia, wypieków, czy też lokalnego wina, a nawet posłuchać muzyki i podziwiać tańce okolicznych młodych kobiet. Po przeżyciu takiej przygody z pewnością będziesz chciał tam z powrotem wrócić i dlatego od razu warto zarezerwować wyjazd na co najmniej 2 tygodnie, gdyż 7 dni to zdecydowanie za mało.