Przejdź do treści

Czy warto wybrać jeździeckie koszulki polo?

Każdy jeździec doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest jego ubiór podczas jazdy na koniu. Odpowiednio dopasowana odzież nie tylko zapewni maksimum satysfakcji z jazdy, ale również poprawi osiągi, gdyż prowadzący nie odczuwa dyskomfortu, a przy tym nie traci kontaktu ze zwierzęciem. Przykładem dobrze dobranego ubrania są koszulki polo.

Czym charakteryzują się jeździeckie polówki?

koszulki polo do jazdy konnejPrzystosowane do jazdy konnej koszulki polo przede wszystkim wyróżniają się swoim nieprzeciętnym, eleganckim wyglądem. Są bardzo zbliżone do koszul, lecz w porównaniu do nich, polówki są znacznie wygodniejsze i można je ubrać w niemalże każdej sytuacji. Tego typu koszulki występują zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Niewiele się od siebie różnią, jednak co najważniejsze – nie krępują ruchu prowadzącego konia. Osoby początkującego, które chcą wyglądać elegancko na koniu, nie powinny decydować się na kupno koszul czy marynarek. Będą one niewygodne dla osób, które budują relacje ze zwierzęciem. Jeździec swoimi niekontrolowanymi, drobnymi ruchami nie będzie wzbudzał zaufania u konia, tym samym powodując, że ten może się spłoszyć. Koszulki polo do jazdy konnej to uniwersalne rozwiązanie, gdyż ubiór można wybierać zarówno do swobodnej jazdy, na treningi, jak i podczas niektórych konkursów, w których strój nie jest ustalony, jednak wymaga się od jeźdźca elegancji. Materiał, z jakiego wykonane są koszulki, jest przyjemny w dotyku, luźny i przewiewny.

Koń jest zwierzęciem, u którego niełatwo wzbudzić zaufanie, dlatego szczególnie istotne mogą być pierwsze spotkania. Każdy trener jeździectwa może potwierdzić, że odzież może wpływać na bezpieczeństwo jazdy oraz komfort jeźdźca, właśnie dlatego zawsze warto wybierać ubrania o właściwym rozmiarze i z odpowiedniego materiału.