Przejdź do treści

Czym jest pasta konopna

Jak ważne jest zdrowie, wie każdy, szczególnie jeśli już musi się borykać z poważnymi schorzeniami i dolegliwościami. Sposoby na naprawienie albo zachowanie zdrowia wymagają często wiele zaangażowania, ale warto pamiętać o tym, że dużą pomocą jest roślinna, naturalna suplementacja, dzięki której o wiele łatwiej zadbać o kondycję i wigor.

Różnice pomiędzy pastą konopną a olejkiem

pasta konopnaBardzo dużą renomą cieszą się konopie, które przestały być postrzegane wyłącznie jako roślina kontrowersyjna. Zaczęto doceniać ich dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Produkty stworzone z wykorzystaniem konopi siewnych to bogata gama różnorakich specyfików o szerokim przeznaczeniu. Warto jednak mieć na uwadze istnienie preparatu szczególnie bogatego w najlepsze substancje, które zawierają konopie. Preparat ten to pasta konopna – skondensowany odpowiednik oleju z konopi. Pasta zawiera dokładnie te same cenne składniki, które przyczyniły się od niezwykłej popularności olejku, natomiast ma zupełnie inną konsystencję, dzięki której jest preparatem o bardzo dużej mocy. Ze względu na to, że różne choroby wymagają zastosowania różnych dawek kannabinoidów pasty zostały pomyślane jako produkty o rozmaitych stężeniach. Najmocniejszym jest stężenie pięćdziesięcioprocentowe i zalecane jest one osobom chorującym na nowotwory, padaczkę lekooporną, stwardnienie rozsiane, wszystkie ciężko przebiegające choroby… Ze względu na to, że pasta jest esencjonalna i gęsta, jest ona wydajniejsza, a także bardziej ekonomiczna niż olejek.

Oczywiście ma to wpływ na cenę, należy jednak pamiętać, że zużywa się jej naprawdę mało: dzienna dawka to dawka odpowiadająca niecałym dwóm ziarenkom ryżu (jednorazowo przyjmuje się porcję wielkości pół ziarenka ryżu). Należy również pamiętać o odpowiednim przyjmowaniu preparatu, aby w pełni wykorzystać jego moc.