Przejdź do treści

Czym są cyrkonie?

Cyrkonie potrafią zachwycać. Są przepiękne i wykorzystywane w kilku różnych dziedzinach życia. Można nimi ozdabiać paznokcie jak i ubrania. Swoim wyglądem dodają naszym ubraniom lub paznokciom wyjątkowy i niepowtarzalny charakter.

Biżuteria ozdabiana cyrkoniami

bransoletka z cyrkoniamiCyrkonia jest wytworem syntetycznym czyli produktem wytworzonym przez człowieka. Właściwości fizyczne i chemiczne tych produktów są bardzo zbliżone do kamieni szlachetnych. Jako bezbarwny kamień ozdobny może być wykorzystany do różnych celów. W zależności od domieszek, można nadać cyrkonii wiele kolorów, np. pomarańczowy, niebieski czy zielony. Dzięki swojemu wyglądowi jest wręcz idealną imitacją diamentów. Niestety diament jako kamień szlachetny jest potwornie drogi. Dlatego cyrkonie – znacznie tańsze, stały się dla diamentów idealnym zamiennikiem. Nie każdego stać na to aby wydawać tysiące złotych na biżuterię a dzięki cyrkoniom każda kobieta może cieszyć się z posiadania pięknej, błyszczącej i niebanalnej biżuterii. W związku z tym, że mało kto potrafi gołym okiem odróżnić cyrkonię od diamentów,  biżuteria ozdabiana cyrkoniami staje się coraz bardziej popularna. Podobno cyrkonię od diamentów potrafi odróżnić tylko wprawne oko bądź wnikliwa analiza. Idealnie sprawdzają się w biżuterii noszonej na wystawnych przyjęciach takich jak wesele. Bransoletka z cyrkoniami, kolczyki z cyrkoniami bądź pierścionki z cyrkoniami wyglądają bardzo efektownie. Dodają szyku, klasy i elegancji. Wspaniale sprawdzają się jako kamienie ozdabiające suknie panien młodych. Idealnie komponują się z bielą sukni ślubnej. Bransoletka z cyrkoniami świetnie nada się na prezent dla żony lub dziewczyny.

Dzięki tym wspaniałym właściwościom cyrkonii możemy cieszyć oko wspaniałą biżuterią, cudownymi sukniami ozdobionymi kamieniami czy paznokciami ozdobionymi w niepowtarzalny sposób. Każda kobieta może poczuć się jak gwiazda, dodać sobie klasy i pewności siebie.