Przejdź do treści

Dlaczego warto oddać dywan do pralni?

Temperatura wody, preferowany tryb prania – zawsze staramy się ich przestrzegać, aby nie zepsuć rzeczy. A w razie potrzeby znajdujemy czas, aby zabrać ubrania do pralni chemicznej. Jednak jeśli chodzi o czyszczenie dywanów, większość ludzi jakoś nie przykłada do tego większej wagi, a szkoda bo to wizytówka domu. W rezultacie do myjni często trafiają dywany bardzo zabrudzone o różnych rozmiarach i składzie.

Czyszczenie dywanu – w domu czy w pralni?

Pranie dywanuW domu dywan zwykle umieszcza się bezpośrednio na podłodze, na której właśnie leży dywan. Nie jest to odpowiednia pozycja i miejsce do wykonywania takich czynności. Użycie nieodpowiednich detergentów i czyszczenie na płasko powoduje wystąpienie zacieków. W związku z tym ważne jest skorzystanie z usług profesjonalistów. Pranie dywanu jest dziś popularną usługą, która jest realizowana szybko i skutecznie. Warto dodać, że rozmyte w warunkach domowych powierzchnie gromadzą więcej brudu, kurzu, sierści zwierzęcej i sierści ludzkiej. Czasami konieczne jest wypłukanie preparatami piankowymi. Najlepszą opcją są pędzle z miękkim lub średnio twardym włosiem, ale pojawiają się problemy w postaci zgnilizny materiału, nieprzyjemnego zapachu, deformacji, pojawienia się pleśni. Dzieje się tak, ponieważ w domu nie da się właściwie zorganizować procesu prania, dlatego obróbkę czyszczenia dywanów najlepiej pozostawić profesjonalistom, którzy posiadają odpowiednie umiejętności.

Firmy zajmujące się czyszczeniem dywanów dbają o wybór neutralizatora zapachów na podstawie pH danej plamy. W domu nie ma możliwości określenia takiego wskaźnika. Klient może też liczyć na szybkie plam i dostarczenie dywanu na określony adres, wysokiej jakości wykonanie pracy w krótkim czasie i odpowiednie ceny za wszystkie usługi.