Przejdź do treści

Do czego służą wanny wychwytowe?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które nie są niezbędne do realizacji pewnych zadań, jednak w znaczny sposób ułatwiają ich realizację. Jak się okazuje, bardzo często propozycje producentów są niezwykle proste, jednak poprawiają komfort pracy znacznie bardziej niż drogie rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań są specjalne podkłady pod beczki.

Wychwytowe podkłady pod zbiorniki z cieczą

wanny wychwytoweW wielu branżach konieczne jest przechowywanie, przestawianie i przestawianie zbiorników z cieczą. Jeśli jest to woda lub inna obojętna ciecz nie ma większego problemu, kiedy się rozleje, jednak w przypadku niektórych substancji chemicznych ich rozlanie może stwarzać zagrożenie. Aby uniknąć problemów z tym związanych warto wykorzystać wanny wychwytowe. Swoim wyglądem przypominają podkład na podnośniki lub paletę wykonaną z tworzywa sztucznego. Ich innowacyjność polega na tym, że wewnątrz są one puste, a zamiast ciągłej płyty wypełnienie stanowi ruchomy sito. Dzięki temu, nawet jeśli z beczki, pojemnika na materiały niebezpieczne lub innego kontenera cokolwiek się wyleje, nie rozleje się na podłodze. Zamiast tego trafi do specjalnego zbiornika, na którym stoi. Można śmiało powiedzieć, że wychwytowe wanny to doskonałe rozwiązanie do hal produkcyjnych zajmujących się nie tylko przetwórstwem żywności, ale także wytwarzaniem detergentów czy cieczy aktywnych chemicznie.

Tego typu elementy nie tylko zapobiegają powstawaniu zagrożeń, ale także pomagają otrzymać porządek na hali. Ciecze nie rozlewają się na podłogę, a więc pracownicy nie muszą poświęcać czasu na ich usunięcie. Zamiast tego, po zdjęciu zbiorników z palety wystarczy ją umyć w wyznaczonym do tego miejscu i można ją użytkować ponownie. Dzięki temu cały proces transportu i produkcji przebiega szybciej i bez zbędnych komplikacji.