Przejdź do treści

Do Kudowy odpocząć i zwiedzać

Kudowa Zdrój to nie tylko uzdrowisko. Fakt, miejscowość jest znana głównie ze względu na sanatoryjną tradycję, ale do zaoferowania ma znacznie więcej. Narty, zabytki, atrakcje dla dzieci. Nie będziecie się nudzić, jeśli tam spędzicie urlop.

Sporo atrakcji w Kudowie Zdroju

atrakcje turystyczne kudowa zdrójKudowa Zdrój leży w Kotlinie Kłodzkiej, niedaleko granicy z Czechami. Położenie jest więc dużym atutem tej miejscowości. Wokół znajdziecie choćby trasy rowerowe i piesze, a także narciarskie. Można też wyskoczyć do kraju naszych południowych sąsiadów. Żeby dobrze się bawić, wcale nie trzeba jednak opuszczać Kudowy. W miejscowości też jest sporo do zobaczenia. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne kudowa zdrój ma sporo do zaoferowania dla dzieci i dorosłych. W przypadku maluchów punktem obowiązkowym jest Muzeum Zabawek. Choć z drugiej strony to także dla rodziców miejsce warte odwiedzin. W końcu można tam zobaczyć postacie z bajek, ale sprzed kilkudziesięciu lat, więc dzieciaki dowiedzą się, przygodami jakich bohaterów interesowali się ich rodzice. Poza tym punktem obowiązkowym jest Park Zdrojowy. Warto pospacerować także po Ogrodzie Muzycznym. Są również zabytki, jak na przykład Kaplica Czaszek. Na Szlaku Ginących Zawodów zobaczycie, jak kiedyś piekło się chleb, wykonywało garnki czy tkało. Możecie też się wybrać do parku rozrywki. Leśna kapliczka Matki Boskiej ze źródełkiem Maryi, nauka jazdy konnej czy Muzeum Minerałów. To wszystko także jest na wyciągnięcie ręki.

Sporo atrakcji czeka na turystów odwiedzających Kudowę Zdrój. Dlatego warto do niej pojechać nie tylko z powodów zdrowotnych. Turystyka aktywna, zabytki i muzea to tylko część z możliwości. Warto poszaleć na nartach, pospacerować, pojeździć na rowerze. Odpocząć też będzie gdzie. Trochę oddechu z pewnością się przyda po sportowych szaleństwach.