Przejdź do treści

Dokładne oczyszczanie twarzy

Nasza skóra powinna być każdego dnia oczyszczana, ponieważ systematycznie osiadają na niej zanieczyszczenia oraz złuszcza się naskórek, który może powodować zatykanie porów. Warto to robić rano i wieczorem oraz raz na czas w salonie.

Jak wygląda zabieg oczyszczania twarzy?

oczyszczanie twarzy wrocławW warunkach domowych przeważnie od oczyszczania twarzy zaczynamy wszelkie dalsze zabiegi pielęgnacyjne i przeważnie do tego celu wykorzystujemy żel, pianki czy płyny. Ich działanie jest skuteczne, ale na pewno nie jest tak dogłębne jak w przypadku profesjonalnego zabiegu oczyszczającego w salonie kosmetycznym. W takim miejscu są stosowane specjalne urządzenie, preparaty i techniki, które umożliwiają osiąganie lepszych efektów i na dłużej. Jeżeli jest nam potrzebne skuteczne oczyszczanie twarzy Wrocław jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy salon świadczący takie usługi. Jest to podstawowy zabieg, który też jest najtańszy. Może być wykonywany manualnie pry użyciu specjalnych sprzętów albo przy pomocy aktywnych kosmetyków. Po takim zabiegu nasza skóra pozostaje dogłębnie oczyszczona, rozjaśniona i promienna, choć mogą wystąpić pewne zaczerwienienia, które mijają po kilku dniach. Dlatego też zabieg oczyszczania twarzy lepiej zarezerwować na weekend. Poleca się aby profesjonalne oczyszczanie skóry twarzy stosować raz na dwa tygodnie, przy jednoczesnym oczyszczaniu twarzy w domu. Przeciętnie zapłacimy za niego od osiemdziesięciu do stu pięćdziesięciu złotych. Długość zabiegu to około sześćdziesiąt minut.

Każdy z nas może skorzystać z takiej usługi, ponieważ jest ona podstawowym zabiegiem. Klientki przeważnie oczyszczanie łączą z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi takimi jak nawilżanie i regeneracja, gdyż skóra po nim lepiej wchłania składniki odżywcze.