Przejdź do treści

Domek letniskowy dla biznesu

domek

Piękna działka nad wodą czy pod lasem, w spokojnym klimacie sprzyjającym relaksowi to idealna podstawa do tego, by pomyśleć nad biznesem związanym z prowadzeniem ośrodka wypoczynkowego, w którym turyści będą mieszkać w niewielkich domkach letniskowych. Oczywiście wiąże się to z pewną miarą kosztów oraz formalności, ale przy efektywnej promocji i marketingu, te inwestycje się nam dość szybko zwrócą. Oczywiście należy rozpocząć od założenia działalności gospodarczej. Później pozostaje już tylko zakup obiektów, jakimi są domki letniskowe. Jakie wybrać, by móc jak najszybciej rozpocząć przyjmowanie gości?

Podstawowe wyposażenie domku

domekNa początek można postawić jedynie na podstawy, a stopniowo działać tak, by nasze tanie domki na okres letni przekształcić na domy drewniane całoroczne. Będzie to wymagało docieplenia, zamontowania ogrzewania i tym podobnych prac. Na początek wystarczy domek z dachem jednokrotnie pokrytym papą, oknami i drzwiami i drewnianą szalówką, choć taki pomysł nie sprawdzi się w Zakopanem. Wygląda to naprawdę estetycznie i zarazem atrakcyjnie. Tym bardziej, że w środku króluje relaksujący zapach drewna.

Wyposażenie podstawowe to meble do kuchni połączonej z salonem oraz do sypialni i sprzęt do łazienki. Część dzienna to prosty aneks kuchenny i komplet wypoczynkowy. Może być rozkładany, wtedy domek pomieści więcej gości na nocleg. Sypialnia może być również wyposażona w rozkładany system lub łóżka piętrowe. Łazienka będzie wymagać sedesu, prysznica i umywalki. Jak widać, na początku nie jest to wiele. Jeżeli mamy to wszystko, praktycznie można już ogłaszać się w sieci lub prasie i zaczynać zarabiać. Oczywiście naszą konkurencją nie będzie żaden apartament, ale i tak zysk szybko stanie się widoczny. Z czasem oczywiście elewację można obłożyć nowoczesną okładziną, która nie wymaga konserwacji, czy założyć ogrzewanie, ale na to trzeba najpierw zarobić na biznesie

Tak naprawdę ponad połową sukcesu jest ładne miejsce na wypoczynek, najlepiej tak atrakcyjne jak na przykład Zakopane, ale położone na jakimś pojezierzu, zaś prosty, tani domek zwykle zupełnie wystarcza wczasowiczom, o ile pogoda dopisuje. Oczywiście konieczne jest utrzymywanie go w dobrym stanie i czystości, a gości w naszym ośrodku wypoczynkowym pewno nie zabraknie.