Przejdź do treści

Dostarczanie sprzętu rehabilitacyjnego

 

Różnorodność produktów rehabilitacyjnych jest naprawdę ogromna. Zaliczają się do nich zarówno np. pieluchomajtki, jak i wózki inwalidzkie, czy kule. Do zaopatrzenia rehabilitacyjnego można zaliczyć zarówno produkty rehabilitacyjne, jaki i środki medyczne, czy środki pomocnicze, lub produkty ortopedyczne.

Gdzie można się zaopatrzyć w urządzenia do rehabilitacji?

zaopatrzenie rehabilitacyjneNajczęściej zaopatrzenie rehabilitacyjne jest realizowane przez producentów sprzętu rehabilitacyjnego. Jednak nie zawsze taki producent ma czas i możliwości sprzedaży wyprodukowanego przez siebie sprzętu dla indywidualnych odbiorców. Dlatego producenci często podpisują umowy z różnymi hurtowniami i dostarczają im wyprodukowany sprzęt. Ale np. hurtownia medyczna nie musi być tutaj odbiorcą takiego sprzętu rehabilitacyjnego od producenta. Producent może dostarczać ten sprzęt bezpośrednio do szpitali, przychodni, czy sklepów z takim sprzętem, pomijając tym samym jednego z pośredników. Sprzęt rehabilitacyjny obejmuje zarówno piłki rehabilitacyjne, jak i balkoniki aluminiowe składane, różnego rodzaju podpórki rehabilitacyjne, oraz części do tego rodzaju sprzętu, jak np. nasadki gumowe do balkoników, czy podpórek. W rehabilitacji najważniejszy jest czas, kiedy to chory człowiek musi poddać się ćwiczeniom mogącym znacznie poprawić jego sprawność ruchową. Oczywiście potrzebny jest także rehabilitant, jednak nawet on bez potrzebnego sprzętu niewiele może zrobić.

Taka praca wymaga wielu poświęceń i także wielkiej empatii dla innych ludzi, szczególnie tych chorych i wymagających pomocy. Gabinety rehabilitacyjne działają w oparciu o dobre i częste zaopatrzenie w produkty rehabilitacyjne. Jest to o tyle ważne, że często chorzy muszą mieć dostęp do odpowiedniego sprzętu, natychmiast.