Przejdź do treści

Drzwi wykonane z drewna orzechowego

Jakie drzwi są, wie z pewnością każdy. W kulturze okazało się, że były nawet przyczyną śmierci jednego z głównych bohaterów. Można jednak spekulować czy nie było to zabójstwo. Mowa o Titanicu i Jacku, którego Rose nie chciała wpuścić na ogromne drzwi dryfujące spokojnie na wodzie. Naukowcy stwierdzili, że mogłyby utrzymać się na powierzchni. Warto dodać, że w domach służą jednak do czegoś innego.

Czym charakteryzują się drzwi orzechowe?

drzwi ciemny orzech wewnętrzneOrzech jest wyjątkowo popularnym drzewem ze względu na jego pyszne owoce, które rodzi w specyficznych, zielonych skorupach. Pochodzi ono z Włoch, a do Polski przywędrowało z pewnym jezuitą w XIII wieku naszej ery. Obecnie konstrukcja tego drzewa często również służy do produkcji drzwi i trzeba przyznać, że są twardym orzechem do zgryzienia, bo wyjątkowo ciężko jest je uszkodzić. Zapewniają odpowiednią ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed szkodliwymi warunkami pogodowymi, zwłaszcza gdy są usytuowane nieopodal okna. Powinny dodatkowo charakteryzować się solidnym wykonaniem tak, aby nie okazało się, że konieczna będzie ich szybka wymiana. Wysokiej jakości drzwi ciemny orzech wewnętrzne, a także zewnętrzne  oraz inne warianty można zakupić u producentów zajmujący się ich wytwórstwem. Dzięki bogatej ofercie zaopatrzyć można się w drzwi o naprawdę zróżnicowanych opcjach pod względem wyglądu, a także samej konstrukcji.

Drzwi wewnętrzne są konstrukcjami pozwalającymi na odpowiednie oddzielenie pokoi. Dzięki wysokiej jakości materiałom takim jak na przykład drewno orzechowe mogą zapewnić odpowiednią ochronę przed wszelakimi uszkodzeniami mechanicznymi. Bo któż w złości nie lubi czasem trzasnąć sobie drzwiami? Przez solidne drewno skrzydła do mieszkań to naprawdę twardy orzech do zgryzienia.