Przejdź do treści

Fascynuję się światłem led

Jestem studentem pierwszego roku i dopiero co rozpocząłem naukę na tym kierunku. Studia od razu mi się spodobały, ponieważ są ściśle powiązane z moimi zainteresowaniami. Często sam oferuję, że napiszę jakąś pracę dodatkową na zaliczenie.

Postanowiłem napisać pracę o świetle led

światła ledNajwiększe jednak zainteresowanie wzbudzają we mnie światła led, które mnie wręcz fascynują. Czytam o tym dość dużo i dowiedziałem się wielu interesujących rzeczy na ten temat. Dowiedziałem się na przykład, że źródło światła umieszczone jest w obudowie pozwalającej zastosować je w oprawie oświetleniowej dla żarówek. Moich kolegów światła led nie interesują tak bardzo jak mnie, ale chętnie przekazuję im informacje, które udało mi się uzyskać z różnych źródeł. Zaproponowałem profesorowi, że napiszę na ten temat pracę, która pozwoli mi zaliczyć semestr. Profesor wyraził zgodę i poprosił, żebym również w pracy uwzględnił lampy diodowe, które służą do oświetlania i mają cokół pozwalający umieścić je w oprawie dla żarówek. Wiedziałem, że temat jest dla mnie banalnie prosty i na pewno sobie z nim poradzę. Cieszyłem się, że dał mi taką możliwość. Dla mnie światła led to najciekawszy temat i jeszcze tego samego dnia zabrałem się do pisania. Mam mnóstwo dostępnych materiałów, które posłużą mi jako pomocnicze. Wiem również, że światła led wykorzystują diody klasyczne oraz nowoczesne diody o szerszym kącie świecenia a także większej trwałości. Miałem masę informacji i nieograniczony zapał do pisania tej pracy.

W jeden wieczór wszystko napisałem i nawet podałem mnóstwo przykładów. Już wiem co będzie tematem mojej pracy magisterskiej i profesor wyraził na to zgodę. Z mojej pracy, którą napisałem był bardzo zadowolony i pochwalił mnie przy wszystkich studentach.