Przejdź do treści

Firmy leasingowe pracowników z Ukrainy

Rynek pracowniczy jest zależny od pracowników z zagranicy. W Polsce jest zapotrzebowanie na młodych i chętnych do pracy ludzi, którzy zajmą się takimi zawodami jak sprzedawca, pracownik budowy lub opieka osób starszych. Tych ostatnich mamy w Polsce coraz więcej zatem opiekunek i opiekunów oraz pielęgniarek szuka się we wszystkich krajach, które leżą blisko Polski.

Pracownicy z Ukrainy 

leasing pracowników z ukrainyNajwięcej pracowników przyjeżdża do nas z Ukrainy. Ukraińskich pracowników jest bardzo dużo w wielu dziedzinach zawodowych. Przyjeżdżają o Polski, gdyż bardziej im się opłaca pracować w Polsce niż na Ukrainie. Natomiast polscy przedsiębiorcy znaleźli sposób na to aby szybko i sprawnie znaleźć pracowników z Ukrainy i na bieżąco wypełniać zapotrzebowanie. Najpopularniejszym sposobem jest leasing pracowników z ukrainy. Podnajmuje się chętnych ludzi z Ukrainy, którzy gotowi są w każdej chwili przyjechać i pracować w Polsce. Zarówno w Polsce jak i na Ukrainie powstało bardzo wiele firm współpracujących ze sobą wzajemnie. Mają one na celu koordynowanie współpracy pomiędzy dwoma krajami tak aby sprawnie zajmować się wszystkimi niezbędnymi dokumentami i przepływem informacji o zapotrzebowaniu na pracę i pracowników chętnych tą pracę podjąć. Można osobiście zapisać się na powstałe w internecie portale zatrudniające ludzi. Wystarczy wejść i wypisać formularz, i wówczas taki pracownik zostanie wpisany do bazy pracowników, co ułatwi potencjalnemu pracodawcy wybór pracownika.

Pracownicy z Ukrainy pracujący na zasadzie leasingu mają pozwolenie na pracę na terenie kraju do którego się zgłaszają i mogą zostać tak długo jak długo będą wykonywać swoje obowiązki. Ich dzieci mogą chodzić do Polskich szkół i uczyć się polskiego języka. Często zdarza się, iż gdy zapoznają się z polską kulturą i językiem to chcą zostać na dłużej.