Przejdź do treści

Fotograf ślubny jako zawód

Fotografia, para młoda

Od wielu lat pracuję jako fotograf ślubny we Wrocławiu i nie wyobrażam sobie innego zawodu. Robienie zdjęć było od zawsze moją największą pasją, dlatego cieszę się, że mogą zajmować się nią zawodowo. Na początku nie było mi łatwo, ale przecież początki są zawsze trudne.

Zawód: fotograf ślubny

Fotografia, para młodaTrzeba wygospodarować pieniądze na profesjonalny sprzęt, wyposażyć domowe studio fotograficzne, założyć stronę internetową no i oczywiście znaleźć klientów. Moją pierwszą sesją było wesele mojej kuzynki. Martyna wiedziała, że umiem robić ładne zdjęcia i dlatego poprosiła mnie, żebym pracowała jako jej fotograf ślubny. Pierwsze zdjęcia nie były może rewelacyjne, ale kuzynka była zadowolona. Z perspektywy czasu widzę, ile błędów wtedy popełniłam, a które później starałam się wyeliminować. Poszłam na kurs na którym nauczana była fotografia ślubna-Wrocław. Tam fotograf z wieloletnim doświadczeniem przekazał nam wiele ciekawych wskazówek, które mogłam wykorzystać w swojej dalszej pracy. Sama oczywiście też się uczyłam. Poznawałam swoją nowa lustrzankę, jej zaawansowane funkcje i ustawienia, tryby pracy, balans bieli, przybliżenia. Dzięki temu treningowi naprawdę wiele się nauczyłam. Próbowałam wszelkich możliwych kombinacji tak by wybrać te najlepsze do fotografii ślubnej, a nie szukać teraz odpowiednich ustawień w trakcie sesji, co zaoszczędziło mi mnóstwo czasu. Jednak teoria teorią, a w praktyce wychodzą czasem inne, nieprzewidziane rzeczy, które trzeba szubko naprawić. Cały czas staram się uczyć i doskonalić swój warsztat, tak by zdjęcia ślubne które robię były jeszcze lepsze niż są teraz.

Wiem, że nawet najlepsi fotografowie czasem popełniają błędy, ale im więcej się człowiek uczy tym lepiej dla niego i jego zdjęć. Fotografia ślubna nie jest łatwa i prosta, ale daje mi naprawdę wiele satysfakcji.