Przejdź do treści

Fototapeta dekoracją pokoju

Nie wiem, kiedy to się stało, ale moje dziecko nie jest już małym chłopcem. Wszedł właśnie w wiek dojrzewania i powoli staje się dorosłym mężczyzną. Z racji tego będziemy remontować jego pokój tak, żeby stał się bardziej młodzieżowy. Kupiliśmy nowe meble a teraz zastanawiamy się nad tym, co zrobić ze ścianami. Jest na to kilka pomysłów, jednym z nich jest jakaś ciekawa fototapeta. 

Fototapeta w pokoju nastolatka

fototapety młodzieżowe do pokojuDzieci szybko dorastają. Czasami nie jesteśmy w stanie zorientować się kiedy ten czas minął.  Mój syn jest już nastolatkiem i przechodzi gwałtowne zmiany w swoim życiu. Poprosił nas o to, żebyśmy pomogli mu zmienić wystrój jego pokoju. Poprzedni był bowiem zbyt dziecięcy. Wybraliśmy odpowiednie meble a teraz zastanawiamy się nad tym, co zrobić ze ścianami. Na pewno najpierw pomalujemy je na jakiś neutralny kolor. Jednak chcieliśmy znaleźć też jakieś nietuzinkowe rozwiązanie. W poszukiwaniach inspiracji natknęliśmy się z synem na fototapety młodzieżowe do pokoju, które można nałożyć na całą ścianę. Są to najprzeróżniejsze zdjęcia, idealnie pasujące do różnych upodobań młodych ludzi. W sklepach można kupić gotowe fototapety lub zamówić na wymiar przez Internet. Jesteśmy skłonni zdecydować się na tę drugą opcję tak, żeby fototapeta widniała na całej ścianie, a nie tylko na jej fragmencie. Mój syn wymarzył sobie jakąś sportową fototapetę, regularnie bowiem trenuje piłke nożną i jest zagorzałym kibicem różnych dyscyplin. 

Fototapeta to ciekawy pomysł na nietypowe zagospodarowanie ściany. Nadaje wnętrzu zamierzonego charakteru i przy okazji chroni ścianę przed zniszczeniami. Fototapety idealnie nadają się do pokoju młodzieżowego. My właśnie remontujemy pokój naszego syna i chyba umieścimy na ścianie fototapetę nawiązującą do sportu.