Przejdź do treści

Gdzie kupić wózek inwalidzki?

 

Dobór sprzętu dla osoby niepełnosprawnej nie jest prosty, bowiem na rynku mamy do wyboru tradycyjne oraz elektryczne wózki inwalidzkie. Różnią się one oczywiście niemal wszystkim, choć funkcję spełniają tę samą. Dlatego też należy znać ich wady i zalety.

Zakup elektrycznego skutera dla inwalidów

skuter wózek inwalidzkiOsoby mające problem z samodzielnym poruszaniem się, często mają też problem z korzystaniem z tradycyjnych wózków, albowiem wymagają one sporo nakładu sił. Rzadko korzystają z nich także osoby starsze, które mają zbyt mało siły, by napędzać takie pojazdy siłą własnych mięśni. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi pokonywanie podjazdów, zjazdów, wzniesień i krawężników. Natomiast takie problemy nie wystąpią, gdy zaopatrzymy osobę niepełnosprawną w skuter inwalidzki. To pojazd dosłownie dla każdego: dla osoby młodej, dla seniora i tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jego obsługa jest dziecinnie prosta i pojazd obsługuje się tylko przy użyciu rąk. Skuter wózek inwalidzki jest pojazdem niedrogim, albowiem najtańsze wersje kupimy już za kilka tysięcy złotych. Natomiast niektóre elektryczne wózki inwalidzkie mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Co ważne, skutery, są bardzo lekkie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w mieście, gdzie konieczne jest pokonywanie przeszkód terenowych, wymijanie ludzi czy też szybkie zatrzymywanie się. Tego rodzaju pojazdy są także wyposażone w bardzo wysokiej jakości amortyzatory, co sprawia, że osoba prowadząca praktycznie nie odczuwa dyskomfortu przy zjazdach z krawężników i jeździe po nierównym chodniku.

Dobry skuter elektryczny jest pojazdem niezawodnym i wszechstronnym, który można wykorzystać zarówno do przejażdżki po mieście, jak i jazdy w cięższym terenie. Warto też wspomnieć, że skuter, na jednym ładowaniu, może pokonać nawet czterdzieści kilometrów.