Przejdź do treści

Idealny dach zabezpieczający przed zimnem

izolacja poddasza pianką

Chociaż dobrze wiem, że dach stanowi bardzo ważny element domu, w starych projektach nie przywiązywano do niego większej uwagi. Po prostu tworzono poddasze, dzięki czemu izolacja dachu była w zasadzie niepotrzebna. Teraz jednak poddasze bardzo często stanowi również pomieszczenia mieszkalne. Nie można, więc założyć, ze izolacja jest zbędna. W zasadzie jest najistotniejszy m elementem, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę, jeśli nasz dom ma być ciepły.

Izolacja to podstawa!

izolacja poddasza piankąW zasadzie nie ma innego sposobu, żeby w naszym klimacie zabezpieczyć dom przed zimnem. Dlatego też budowa domów w Polsce trwa tak długo. Można jednak trochę przyspieszyć pracę stosując izolacje natryskowe. To nowoczesne i wygodne rozwiązanie pozwoli nam bardzo szybko ocieplić poddasze i sprawić, że będzie tam dużo cieplej. Wciąż nie możebny zapominać o wełnie, czy styropianie. Po wykonaniu izolacji, następuje tynkowanie, a potem malowanie ścian. W tak prosty sposób uzyskujemy efekt idealny. Oczywiście nie możemy zapominać o instalacji grzewczej. Na poddaszu, bardziej niż na innych piętrach domu, powinniśmy zadbać o grzejniki. Nie mogą to być małe grzejniczki. Lepiej jest zainwestować w coś większego, aby również pomieszczeniach na wyższych piętrach było trochę cieplej. Ważnym elementem są też dobrze wstawione okna. Wszelkie dziury od razu zabierają nam ciepło. Na poddaszu problemem może być upał w ciągu lata. Tutaj pomoże jedynie klimatyzacja lub wiatraki. Nawet najlepsze ocieplenie i izolacja poddasza pianką nie zabezpieczą nas przed działaniem promieni słonecznych. W każdym budynku, na wyższych piętrach, temperatura latem tez jest dużo wyższa.

Możemy z tym walczyć instalując klimatyzację, czy otwierając okna, ale jak ochłodzić pokój powietrzem z zewnątrz, które jest równie gorące? Na pewno nie jest to najprostsze zadanie. Warto, więc zainstalować rolety na okna, które zapewnią nam mniejsze nagrzewanie pomieszczeń. Dzięki nim, latem temperatura będzie nieco niższa, bo promienie słoneczne nie będą przechodziły przez szybę.