Przejdź do treści

Ile kosztuje solidne szambo betonowe?

Szamba betonowe bardzo się różnią, jeśli chodzi o ich ceny. Główna różnica polega na tym, ile takie szambo może wytrzymać. Tutaj bierze się pod uwagę dwa czynniki. Pierwszym jest napór wody i nieczystości, które znajdują się wewnątrz, a druga sprawa to napór ziemi na zbiornik. Najlepsze szamba zrobione są z mieszanki betonowej. Na jej temat można bardzo dużo powiedzieć.

Koszt solidnego szamba z betonu

solidne szamba betonowe - cenyDobre szambo musi wytrzymywać zarówno napór od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Jeśli interesują Cię tak solidne szamba betonowe – ceny zamieszczone są zazwyczaj na stronach internetowych producentów. Jednak analizując średnie ceny zbiorników, można zauważyć, że dolna granica to około czterysta złotych, natomiast górna zamyka się w okolicach tysiąca trzystu. Czym te ceny się różnią od siebie? Przede wszystkie kwestia tego, w jaki sposób producent wykonał zbrojenie. Jeśli jest to zbrojenie poprzeczne, cena będzie niższa, ponieważ zużyto mniej prętów zbrojeniowych. Zbrojenie krzyżykowe będzie najdroższe, ale gwarantuje najwyższą wytrzymałość zbiornika. Również sama mieszanka betonowa może swoje kosztować. Zaimpregnowany beton jest cenniejszy, ponieważ dodaje się do niego preparatu impregnującego. Zazwyczaj są to tanie preparaty, gdyż nie ma potrzeby inwestycji w lepszej jakości produkt. Zbiornik jest zakopywany, dlatego nie liczy się jego wygląd zewnętrzny.

Solidne szambo wytrzyma dłużej, niż jest to w stanie zapamiętać osoba, która je zamontowała. Wiadomo, że jest to kwestia wielu rzeczy, na przykład użytych materiałów oraz mieszanek w trakcie jego produkcji. Każdy producent ma inne sposoby na zwiększanie wytrzymałości, dlatego cennik jest tak różny. Warto się z nim zapoznać przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji w sprawie zakupów.