Przejdź do treści

Inne sposoby pasteryzowania przetworów

Lato. Czas ogromnych zbiorów. Matka natura obdarza nas przepysznymi owocami i warzywami. To czas, w którym wielu z nas więcej swojego czasu spędza na robieniu przetworów. Któż z nas nie lubi w zimowy wieczór, posmakować zdrowego soku z malin (jeszcze takich, które na przykład sami zebraliśmy)? 

Czy można łatwiej pasteryzować?

urządzenie do pasteryzacjiPowstaje zatem pytanie czy możemy sobie jakoś ułatwić cały proces tworzenia naszych pyszności? Wszyscy zaopatrują się w odpowiedni zapas wyparzonych słoików i zakrętek, ściereczek i innych przyborów kuchennych. Co jednak zrobić kiedy mamy bardzo dużo przetworów do pasteryzacji, a nasz garnek ma pewne ograniczenia wielkościowe? Na szczęście jest na to sposób. Obecnie na rynku mamy bardzo wiele urządzeń, które mogą nam bardzo pomóc. Ułatwiając tym samym naszą pracę. Jednym z takich przedmiotów jest urządzenie do pasteryzacji. Czym jest ten produkt? Jakie są plusy posiadania? Najogólniej mówiąc, jest to przedmiot w formie powiększonego gara. Niewątpliwie jego największym atutem jest czas jego pracy. Jest on przodujący w porównaniu do swoich poprzedników. Urządzenie do pasteryzacji pozwala w bardzo krótkim czasie, zapasteryzować dużą ilość słoików. Nie moglibyśmy zrobić tak wiele w zwykłym garnku. Drugim atutem, tego produktu jest cena. Możemy nabyć go już za około sto złotych. Jak widać nie jest to wygórowana liczba, a znacznie ułatwia życie. Zwłaszcza jeżeli mamy dużą rodzinę. Kolejna sprawa, którą warto jest podjąć to kwestia „samowystarczalności”. Co mam na myśli? Nie musimy pilnować naszych przetworów podczas procesu pasteryzacji. Urządzenie do pasteryzacji, zasygnalizuje koniec pracy i dodatkowo, wyłączy sie samo. Czy nie jest to rewelacyjne? Odpowiedź przychodzi chyba sama. 

Jak widać, warto jest korzystać z nowości „kulinarno – gadżetowskich”. Za małą cene, możemy „upolować” coś ciekawego. Dodajmy, że w tym czasie możemy zająć się czymś innym, niemartwiąc się o to, czy nasze przetwory nam po prostu nie wykipieją.