Przejdź do treści

Innowacyjne zdjęcia sferyczne

Jakiś czas temu wysłano nas na wycieczkę szkolną, całe nasze liceum. Bardzo się cieszyłam z tego powodu, bo ostatnią wycieczkę przegapiłam z powodu choroby. Teraz miałam nowy telefon, ze świetnymi funkcjami, tak więc postanowiłam, że będę wszystko fotografować, by później móc pokazać mamie, tacie i koleżankom, które nie jechały.

Zdjęcie sferyczne teatru dla mamy

zdjęcia sferyczne obiektówMama przypomniała sobie, że w mieście, do którego mieliśmy się udać, był w centrum miasta jakiś stary teatr, do którego chodziła w młodości, gdy mieszkała u cioci. Prosiła, żebym zrobiła jej jakieś zdjęcia, czy nagrała filmik. Ja poszłam o krok dalej, ponieważ zdjęcia sferyczne obiektów można było bez problemu wykonać moim telefonem. Czym jest takie zdjęcie sferyczne? To ujęcie obiektów z każdej strony, pod każdym kątem. Wystarczy tylko odpowiednio ułożyć telefon i już można cieszyć się takimi zdjęciami, które mają 360 stopni i można je sobie obracać. Osoba, która je ogląda, ma wrażenie, jakby stała zaraz przy tym obiekcie. Kiedyś oglądałam takie sferyczne teledyski i uznałam, że są niesamowite. Dużo osób teraz wykonuje takie zdjęcia, ponieważ można dzięki nim bardziej przyjrzeć się detalom. Gdy znalazłam teatr mamy, zrobiłam zdjęcie i cieszyłam się, bo wyszło idealnie i nie musiałam nic powtarzać. Pamiętam, że kiedyś sama się ucieszyłam, bo mój ulubiony park mogłam obejrzeć za pomocą takiego sferycznego zdjęcia. Każdemu polecam oglądanie takich zdjęć, gdy jest możliwość, bo zobaczymy więcej.

Gdy wróciłam z wycieczki to pokazałam mamie to sferyczne zdjęcie teatru i kilka innych. Aż łzy jej ze wzruszenia poleciały. Mówiła, że czuła się, jakby była tam ze mną, wszystkie wspomnienia jej wróciły. Tak więc jak widać, zdjęcia sferyczne są nie tylko dla młodych, wzruszą też osoby dorosłe.