Przejdź do treści

Jakie instalacje fotowoltaiczne wybrać?

instalacje fotowoltaiczne

Wiele ludzi, którzy zainteresowali się alternatywnymi źródłami energii stają przed trudnym wyborem, który rodzaj wybrać. Jest to o tyle trudne, że w dzisiejszych czasach jest bardzo dużo różnych typów.

Instalacje fotowoltaiczne są wydajne

instalacje fotowoltaiczneMożemy zdecydować się na systemy fotowoltaiczne, które są najpopularniejsze. Instalacje fotowoltaiczne mają to do siebie, że są wydajne, jednak ich największym problemem jest to, że w nocy nie produkują wcale energii. To jest jednak największa ich wada tej techniki. Dalej mamy coś takiego jak domowa elektrownia wiatrowa. Metoda starsza od fotowoltaiki jednak mniej powszechna. Czemu? Nie jestem w stanie powiedzieć. Jest ona mniej wydajna, ponieważ największą moc osiąga przy prędkościach, które rzadko są osiągane u nas. Jednak już nawet od 4m/s generują około od 140 do 5000kWh. Jest to mało, jednak jako druga wartość jest wystarczające. Dlatego uważam, że najlepiej mieć obie technologie. Oczywiście, jest to dość kosztowne, jednak najlepiej pracują razem ze sobą, ponieważ ciężko znaleźć sytuację, w której nie ma i słońca i wiatru. Wiatr, minimalny, ale zawsze jest, tym bardziej na 8 metrach, ponieważ z reguły taka wysokość ma ta elektrownia. Jednak jeżeli mielibyśmy wybierać, która technika jest lepsza, myślę, że lepiej byłoby sprawdzić w jakiś badaniach czy mamy więcej słońca, czy silniejszy wiatr.

Porównać i wtedy decydować. U mnie lepiej spisałaby się elektrownia wiatrowa, ale kilkanaście kilometrów dalej może się okazać, że lepiej wyjdzie instalacja fotowoltaiczna.