Przejdź do treści

Istota kasków ochronnych BHP

Bezpieczeństwo podczas wykonywania prac szczególnie niebezpiecznych jest bardzo ważne. Niestety mało kto zdaje sobie z tego sprawę i uważają  BHP za zło. Wielu pracowników uważa, że środki ochrony indywidualnej podczas wykonywanych prac są zbędne, niepotrzebne. Niestety takie myślenie jest błędne. 

Bezpieczna głowa dzięki ochronnemu kaskowi BHP

kask ochronny bhpŚrodki te uważa się za nie potrzebne do momentu aż nie zdarzy się jakiś wypadek. Niestety, takie są realia. Zarówno pracownicy jak i pracodawcy powinni naprawdę poważnie podjeść do tematu bezpieczeństwa i higieny pracy. Są wypadki, w których stosowanie środków ochrony może uratować zdrowie a nawet i życie. Bardzo istotnym elementem środków ochrony indywidualnej jest kask ochronny bhp. Chroni on pracownika przed urazami głowy, które są bardzo groźne dla życia człowieka. Głowa podczas pracy fizycznej narażona jest na wiele obrażeń. Dlatego też używanie kasku ochronnego jest tak istotne. Bardzo ważne jest to by kask ten był w dobrym stanie. Bo co nam po kasku, który będzie uszkodzony i nie będzie w odpowiedni sposób chronił nam głowy. Dlatego też powinniśmy dokładnie sprawdzać stan naszego kasku. Pilnować jego przeglądów. Kask ratuje naszą głowę przed wieloma zagrożeniami, miedzy innymi skaleczenia i otwarte rany głowy. Kask chroni także przed uderzeniami w różnego rodzaju elementy budowy, maszyn, rusztowań czy innych konstrukcji.

Kask chroni również głowę od poobijania, uderzeniem  jej podczas schylania się, przemieszczania, wstawania czy wchodzenia lub wychodzenia z miejsc, do których jest utrudniony dostęp. Użytkowanie kasku ochronnego niesie za sobą same zalety. Kask ochronny nie przeszkadza pracownikowi w wykonywaniu swoich obowiązków, jedynie chroni go przed uszkodzeniem zdrowia.