Przejdź do treści

Jak dobrać siłownik do bramy ?

 

Planując montaż automatycznej bramy na terenie naszej posesji należy zwrócić uwagę na wiele elementów mających bezpośredni wpływ na jej poprawne działanie. Ich wybór powinien być bardzo dokładnie przemyślany tak aby po zakończonym montażu całej bramy wszystko będzie działało jak należy dostarczając nam dużą ilość komfortu na co dzień.

Wygodna brama, czyli odpowiedni dobór elementów

Siłowniki do bramGdy już zdecydujemy się na montaż automatycznej bramy na terenie naszej posesji warto zwrócić uwagę na to jakie elementy będą wchodziły w skład mechanizmu zamykania i otwierania całej bramy. Jest to bardzo istotne gdyż dobranie nieodpowiednich części może spowodować, że nasza brama nie będzie się domykać lub jej otwieranie zajmie bardzo dużą ilość czasu. Dlatego właśnie najważniejszym składnikiem systemu otwierania bramy są siłowniki do bram. To właśnie one odpowiadają za odpowiednie przekazanie siły napędu na otwieranie i zamykanie bramy na naszej posesji. Takie siłowniki powinny być odpowiednio dopasowane w zależności od wielkości oraz wagi całej bramy do, której mają zostać zamontowane. Znajdziemy je w specjalistycznych sklepach zajmujących się sprzedażą różnego rodzaju układów napędowych. W takim sklepie znajdziemy bardzo szeroki wybór takich właśnie siłowników, jeśli nie wiemy jaki dokładnie ich rodzaj będzie najlepiej pasował do naszej bramy to warto poprosić o pomoc doświadczonego sprzedawcę, który pomoże nam wybrać jak najlepiej dopasowany siłownik. Cena jego zakupu zależy od jego mocy dostosowanej do konkretnej bramy.

Jak zatem widać montaż automatycznej bramy wymaga dokładnego doboru wszystkich elementów, dzięki, którym możliwe będzie jej sprawne działanie. Opisane powyżej rozwiązanie zapewni sprawność i niezawodność bramy przez wiele długich lat.