Przejdź do treści

Jak odzyskać żonę, która odeszła

Rozstanie to niewątpliwie traumatyczne zdarzenie w naszym życiu. Wiem coś na ten temat, ponieważ niedawno rozwiodłam się z mężem po wielu latach wspólnego życia. Ostatnio, mój serdeczny przyjaciel zwrócił się do mnie z pytaniem, jak ma odzyskać żonę,bo nadal ją kocha. Nie ma ostatecznej odpowiedzi na takie pytania, ale postarałam się jemu coś poradzić. 

Jak odzyskanie żony powinno przebiegać?

jak odzyskać żonęOd Macieja żona odeszła pół roku temu do innego mężczyzny. Mimo takiego upokorzenia, Maciej nie przestał jej kochać. Mówiłam mu, żeby dał sobie spokój i poszukał szczęścia u boku innej kobiety, która go doceni. On jednak, cały czas się zastanawiał, jak odzyskać żonę na zawsze. Poradziłam mu, żeby umówił się z nią na kawę i szczerze opowiedział o swoich uczuciach. Być może, jego żona otrząsnęła się i czuje to samo, co on. Tak tez uczynił. Usiedli przy kawie i porozmawiali. Okazało się, że kobieta jest bardzo szczęśliwa w nowym związku i nie zamierza wracać. Wręcz przeciwnie, chce nawet rozwodu bez orzekania o winie. Ona uważa, że przez okres całego małżeństwa czuła się zaniedbywana jako kobieta. Jej rola miała sprowadzać się do obowiązków gosposi domowej. Maciej nigdy nie zabierał ją na wakacje, do kina, czy kawiarni. Zapominał nawet o rocznicy ich ślubu. Szczerze mówiąc, to się wcale jej nie dziwię. Szkoda tylko, że wcześniej nie dawała mężowi sygnałów, iż coś jest nie tak. Mężczyźni są mało domyślni i o takich rzeczach trzeba zawsze mówić im wprost. W przeciwnym razie, będą żyć w fałszywym przekonaniu, że są cudownymi partnerami tylko dlatego, że zarabiają pieniądze. Nie na tym jednak polega partnerski związek.

Nie udało się pomóc mojemu przyjacielowi. Myślę jednak, że ta rozmowa z żona dała mu dużo do myślenia. Może  kolejnym związku będzie starał się bardziej dbać o potrzeby swojej partnerki. Najważniejsze jest jednak to, aby nauczyć się ze sobą rozmawiać.