Przejdź do treści

Jak radzić sobie z wadami wzroku.

szkła kontaktowe

Nie będę kontrowersyjny jeśli powiem, że wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka. To dzięki niemu możemy widzieć i poznawać otaczający nas świat. Freshlook dimensions są dobre.

Freshlook dimensions są soczewkami

szkła kontaktoweWarto o wzrok dbać i jeśli zauważymy jakieś problemy z obrazem jaki widzimy to czym prędzej powinniśmy się udać do okulisty, który dokładnie zbada naszą wadę wzroku i dobierze odpowiednie okulary lub soczewki, aby skorygować obraz który rejestrowany jest przez nasze oczy. Jeżeli mamy wadę wzroku, to mamy dwa sposoby na wyjście z tej sytuacji. Pierwszym z nich są okulary. Odpowiednio dobrane oprawki mogą sprawić, że okulary nas wcale nie oszpecą, lecz dodadzą naszej twarzy ciekawszego wyglądu. Wielu osobom pasują okulary i po kilku dniach łatwo jest się przyzwyczaić. Obecna technologia potrafi wyposażyć szkła w wiele powłok jak np. odbijająca światło słoneczne, przystosowująca okulary do pracy z komputerem czy też utwardzająca szkła, aby się nie zarysowały. Na rynku dostępne są także okulary progresywne, dzięki którym mamy okulary do czytania i do patrzenia w jednej sztuce okularów. Minusem noszenia okularów jest ograniczone pole widzenia. Drugą możliwością na korekcję wzroku są soczewki kontaktowe. Soczewki takich marek jak acuvue oasys, optix aqua czy freshlook dimensions sprawiają, że nasz wzrok wraca w 100% do formy dając nam możliwie najwyższą jakość widzianego obrazu. Zaletą soczewek jest także nieograniczone pole widzenia, gdyż skorygowany obraz widzimy całym okiem, a nie oprawką od okularów. Decydując się na soczewki musimy jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio dbać o higienę i pielęgnacje, gdyż złe użytkowanie soczewek może prowadzić do wielu infekcji, a nawet do chorób i utraty wzroku.

Jeśli jednak będziemy stosować się do zaleceń lekarza to nic złego nam nie grozi, a noszenie soczewek będzie tylko kwestią przyzwyczajenia. Freshlook dimensions trzeba mieć