Przejdź do treści

Jak technologia zmienia procedury bhp?

Współcześnie polegamy na technologii niemal we wszystkim. Każda nasza codzienna czynność, nawet najmniej skomplikowana wymaga użycia odpowiedniej technologii. Przywykliśmy do ułatwiania sobie życia oraz do faktu, że komputery wyręczają nas we wszystkim.

Przeprowadzanie szkoleń bhp online – czy jest to korzystne?

szkolenia bhp onlineOstatnimi czasy pojawiła się innowacja jaką są szkolenia bhp online. Polegają one na tym, że nowo przyjęty pracownik wykonuje test z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy właśnie przez właściwą i stworzoną specjalnie do tego platformę internetową. Wydaje się jednak, że sam pomysł jakim są właśnie szkolenia bhp online wydaje się kompletnie niedorzeczny. Samo szkolenie z zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy wymaga przecież odpowiednich umiejętności praktycznych. Nie jest to czysta wiedza teoretyczna, którą zapewniają szkolenia bhp online. Nie przystosują nas one do odpowiedniego zachowania w wypadku ziszczenia się dla nas negatywnego zdarzenia losowego. Sam przykład szkolenia bhp online pokazuje jak bardzo uzależniamy się od wiedzy czysto teoretycznej zapominając już całkowicie o praktycznej części. Do tego doprowadziło nas uzależnienie od technologii. Nawet szkolenie z najbardziej praktycznej wiedzy prowadzone jest w sposób zdalny za pośrednictwem platformy internetowej. Wykonując każdą codzienną, nawet najbardziej błachą czynność uzależniamy się kompletnie od technologii. Maszyny wyręczają nas już w niemal wszystkim. Nie polegamy już na sobie, lecz na technologii. Kompletnie się od niej uzależniamy.

Podsumowując, współcześnie możemy bardziej obawiać się rozwoju technologii niż cieszyć się z tego jak ułatwia nam ona życie. Popadamy w niebezpieczne uzależnienie od technologii. Sami sprawiamy, że jesteśmy bezużyteczni w codziennych sprawach.