Przejdź do treści

Jak zamontować przedni bagażnik w rowerze?

Lada chwila zacznie się kolejny sezon rowerowy. Nie każdy jeszcze wie, że rower może być świetnym i praktycznym środkiem transportu nawet bardzo dużych zakupów. Wystarczy jedynie prosty zabieg w postaci zamontowania w nim bagażnika. Większość rowerów turystycznych i trekkingowych wyposażona jest w bagażnik tylny. Każdy może sobie dodatkowo zamontować bagażnik z przodu kierownicy.

Bagażniki przednie są łatwe w montażu

bagażnik rowerowy przedniTylny bagażnik w formie standardowej umożliwia dosyć wygodne przewożenie niewielkich rzeczy lub ewentualnie reklamówki z zakupami. Nie oszukujmy się, ale nawet zamontowanie na nim torby lub kufra nie zwiększy aż nadto jego pojemności. Jeśli chcemy skorzystać z roweru do przewożenia większej ilości zakupów to musimy zainwestować w bagażnik rowerowy przedni, który można kupić w każdym sklepie internetowym z akcesoriami rowerowymi. Każdy bagażnik ma załączoną instrukcję obsługi, według której trzeba go zamontować. Większość nowoczesnych bagażników przykręca się do osi w kole przednim oraz do kierownicy. Do montażu wystarczą dołączone do bagażnika śruby i klucze. Jeśli ktoś miałby z takim montażem problem to może skorzystać z setek filmów z instruktażem dostępnych w internecie. Zamontowanie bagażnika przedniego jest naprawdę proste i nie powinno zająć więcej niż pół godziny. Z takim bagażnikiem można przewieźć nie tylko duże zakupy. Kupno takiego akcesorium to koszt około dwustu złotych za osprzęt naprawdę dobrej jakości.

Zamontowanie uchwytu na bagaż z przodu roweru jest bezinwazyjne dla samego roweru. Po zdemontowaniu bagażnika nie pozostanie po nim żaden ślad. Warto pamiętać, że bagażniki to jedynie same uchwyty, do których trzeba jeszcze dokupić kosz lub specjalny kufer. Jeśli rower ma być praktycznym środkiem transportu to taki zakup jest koniecznością.