Przejdź do treści

Jak zdalnie sterować napędem bramowym?

Wiele osób wykorzystuje obecnie samochód jako narzędzie pracy. W związku z tym muszą one dbać o jego perfekcyjny stan techniczny zarówno pod kątem mechanicznym jak i również wizualnym. Właśnie dlatego tak istotnym zagadnieniem jest miejsce parkowania auta. W większych miastach powszechnie dostępne są różnego rodzaju parkingi zarówno strzeżone jak i również niestrzeżone.

Automatyczne otwieranie bramy garażowej

napędy do bram garażowych dwuskrzydłowychNiemniej w większości przypadków nie posiadają one zadaszenia, które byłoby w stanie chronić pojazd przed oddziaływaniem warunków środowiskowych takich jak opady, wiatr czy skrajne temperatury. W związku z tym duża część osób decyduje się na zakup lub dzierżawę garażu, który zapewnia ochronę przed wyżej wymienionymi czynnikami. Najpopularniejsze są obecnie blaszaki, które występują w różnych konfiguracjach. Przy zakupie klient może określić między innymi rozmiary, liczbę stanowisk, sposób otwierania bram czy kolor. W niektórych przypadkach spotykane są również napędy do bram garażowych dwuskrzydłowych, które znacznie ułatwiają otwieranie bramy przy wjeździe do garażu. Występują one również w innych odmianach w przypadku otwierania bram wjazdowych na posesję. Standardowy zestaw składa się z siłowników, centrali sterującej, fotokomórek oraz pilota sterującego. Dodatkowo w celu poprawy bezpieczeństwa często spotykana jest lampa sygnalizacyjna, która uruchamia się w momencie zadziałania układu.

W ten sposób osoba nadjeżdżająca może łatwo określić czy instalacja automatyki działa w sposób prawidłowy. Jak widać obecnie często stosowane są rozwiązania ułatwiające pewne procesy. Dobrym przykładem jest parkowanie pojazdu w przestrzeni zamkniętej. Niektóre osoby wykorzystują samochody jako narzędzie pracy, które musi być odpowiednio zabezpieczone przed oddziaływaniem warunków środowiskowych.