Przejdź do treści

Jak znaleźć najlepszego terapeutę?

 

Znalezienie odpowiedniego psychologa jest zajęciem bez wątpienia trudnym. Nie łatwo jest znaleźć kogoś, obcą osobę, której będzie się w stanie w pełni zaufać. Należy jej powierzyć wszystkie swoje sekrety, przemyślenia i wspomnienia – te najbardziej wstydliwe i bolesne i te myśli o których nie mieliśmy nawet pojęcia.

Wybór odpowiedniego psychologa

polecany psycholog z KrakowaDobry psycholog nie jest jak przyjaciel, bo zwyczajnie nie może, nie dałoby to odpowiednich wyników. Jest za to nawet kimś więcej. Dzięki swojej wiedzy potrafi wyciągnąć z człowieka dużą dawkę informacji, kompetentnie ją zanalizować i pomóc zrozumieć. Jak jednak znaleźć osobę, która będzie łączyła w sobie wszystkie te cechy? Biorąc pod wzgląd Kraków – ludzie bardzo często wybierają swojego psychologa pod względem własnego zamieszkania i wybierają tego, który mieści się najbliżej domu ze względu na najwyższą wygodę i komfort. Kraków to drugie miejsce pod względem mieszkańców i powierzchni w Polsce. Jest to bez wątpienia miasto urokliwe, jednakże bywa, że poruszanie się po nim sprawia duże trudności – szczególnie w godzinach szczytu. Zachęca się jednak, by nie wybierać psychologa tylko pod tym względem. Dużo istotniejsze jest to, żeby wybrać osobę, która ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Polecany psycholog z Krakowa, czy to przez znajomych czy przez internetowe opinie, to bez wątpienia najlepsza opcja. Warto czasami zawierzyć swój wybór opinii innych ludzi. To może nam pomóc zarysować mniej więcej wizerunek danego psychologa. Z przekazywanych ustnie bądź elektronicznie opinii można wyłuskać bardzo wiele informacji, chociażby to czy cena jest wygórowana, czy psycholog umiejętnie zarządza swoim czasem i szanuje klientów. To daje jasny, bardzo suchy wizerunek – daje wiadomość na temat tego czy jest to osoba na której można polegać. Ponadto warto zainteresować się tym czy jest to osoba z dużym zasobem doświadczenia czy raczej jest to ktoś młody, którego niska cena usług wiąże się z tym, że pragnie zdobyć potrzebną do dalszego rozwoju wiedzę. Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest to jak w ogóle sesje z psychologiem przebiegają – czy jest to współpraca polegająca na wspólnej rozmowie, czy raczej jest to jednostronny suchy monolog. Czy psycholog jest otwarty i uprzejmy, czy raczej charakteryzuje go dystans i oziębłość?
Przy wyborze odpowiedniego psychologa trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo rzeczy, ale umiejętnie przeprowadzona analiza przed ostateczną decyzją później zaprocentuje na sesjach – przyniesie oczekiwane efekty i pomoże uporać się z problemami.