Przejdź do treści

Jaka gra planszowa na początek?

 

Ostatnimi czasy gry planszowe stają się coraz popularniejsze. Pojawiają się na imprezach, domówkach w pubach. Powstają nawet puby, w których można wypożyczyć i pograć w gry, a znajomi spotykają się specjalnie, aby pograć w gry. 

Jaką grę planszową kupić?

gra planszowa sklepGra, którą wybierzemy na początek, musi być przede wszystkim łatwa. Zasady powinny być czytelne i łatwe do zapamiętania. Dobrym wyborem będzie np. Monopoly. Praktycznie każdy zna zasady tej gry i praktycznie każdy lubi w nią grać. Dzięki temu taka gra jest atrakcyjna dla każdego. Dodatkowo wywołuje ona wiele emocji. Minusem jest ograniczona ilość grających. Innymi godnymi polecania grami są chociażby te wymagające pewnej strategii i z elementem rywalizacji. Doskonałym pomysłem są również gry, które wymagają współpracy pomiędzy graczami. Na rynku znajdziemy gry, w których należy zbudować sieć kolejową, zostać najlepszym osadnikiem lub takie, w których należy sprytnie wygrać wojnę. Innym typem są planszówki bitewne. Najczęściej mają one skomplikowane zasady. Są to gry typowo strategiczne, w których rozgrywki trwają godzinami, a sama rozgrywka przypomina zaawansowane szachy. Raczej nie nadają się one na spotkanie towarzyskie czy imprezę, natomiast doskonale sprawdzą się w małym gronie. A gdzie znaleźć grę planszową? Najlepiej ja kupić. Jeśli marzy się nam gra planszowa sklep jest najlepszym wyjściem. Można grać w nią długo i nigdy się nie nudzi. Nawet jeśli dobrze poznamy zasady, zawsze nowi grający mogą nas zaskoczyć.

Gry planszowe to doskonały pomysł na imprezę czy wieczór w kilka osób. Sprawdzają się jako rozrywka, jako wypełniacz czasu i jako sposób na poznanie się bliżej. Nic dziwnego, ze od jakiegoś czasu staja się tak popularne, jak były kiedyś. Bawią, edukują, wyrabiają zmysł strategii – maja same zalety.