Przejdź do treści

Jaka jest odpowiednia taśma LED RGB?

led

Obecnie taśmy LED zyskują bardzo dużą popularność pomimo że są bardzo drogie. Dlaczego? Ponieważ mają bardzo dużo zalet, w stosunku do wad. Do największych zalet można zaliczyć to że są energooszczędne i przez to emitują mniej ciepła.

Co to znaczy odpowiednia taśma LED?

ledSpowodowane to jest tym, że cała energia jest przetwarzana na światło. Mają też wiele innych zalet, których nie mam czasu wymieniać. Kolejną ważną zaletą jest to że można zamontować je wszędzie gdzie lampa LED czy oprawy sufitowe led nie daje rady się zmieścić. A jak tutaj wybrać dobrą taśmę LED skoro mają tyle zalet? Zalety to nie kryteria według których się wybiera tylko przez nie się wybiera. A jakie są kryteria? Dobór taśmy LED zależy od tego gdzie chcemy ją umieścić. Taśmy LED można zweryfikować pod kątem tego jakie diody są użyte, Nie ma tego wiele ponieważ diody są standardowe i jasne. Kolejnym kryterium jest zagęszczenie diod, które waha się od 30 do 120 diod na metr bieżący taśmy. Następnym kryterium jest kolor świecenia ponieważ są taśma LED biała i taśma LED RGB czyli kolorowa, co za tym idzie pobór mocy jest różny i to jest następnym kryterium. Dodatkowo mamy też długość taśmy gdzie standardowa jest 5m lecz można kupić też krótsze lub dłuższe. I ostatnim jest klasa szczelności, czyli czy ma być niewodoodporna (czyli zwykła i tańsza) czy jednak potrzebujemy wodoodpornej. Czym należy się kierować przy wyborze taśmy LED RGB? To wszystko zależy od naszych potrzeb i oczywiście środków, które chcemy wydać na oświetlenie. Wiadomo jednak, że z taśma LED RGB jest tak samo jak z każdym innym materiałem. Im tańsze tym niższa jest jakość. Tutaj może nie jakość, ale jednak czas działania ponieważ standardowo diody działają około 50000 godzin, jednak te tańsze będą ulegały przepaleniu bądź osłabieniu wydajności już wcześniej.

Od miejsca zastosowania zależy też jasność diod oraz czy mają być wodoodporne. Pomimo, że taśmy LED są drogie to czas eksploatacji takiej taśmy LED RGB jest nawet dziesięć razy dłuższa niż zwykłych żarówek, przez co jednak taśma LED RGB wychodzi taniej.