Przejdź do treści

Jaki telewizor kupić? A jaki uchwyt TV?

uchwyt do tv

Kiedy w końcu zdecydujemy się na zakup nowego telewizora to oczywiście musimy liczyć się z tym, że wybór nie będzie łatwy. Obecnie na rynku znajduje się sporo rodzajów odbiorników. Wybrać można telewizor plazmowy, LCD, a także LED. Nie każdy jest specjalistą w tej kwestii i nie każdy wie czym te telewizory różnią się od siebie. Jeśli niewiele wiemy na temat telewizorów to powinniśmy szczególnie uważać.

Telewizor i uchwyty TV

 

uchwyt do tvSprzedawcy wiedzą, jak rozmawiać z ludźmi. Zastawiają pułapki na klientów. Do zakupu telewizora podchodzimy zatem bez emocji. Jest to ważne, gdyż nie jest to mały wydatek i musi być przemyślany. Nie można się dać ponieść. Nie można kupować telewizora tylko i wyłącznie na podstawie jego wyglądu. Producenci zdają sobie sprawę z tego, że wiele osób tak właśnie kupuje telewizory, dlatego tworzą naprawdę przepiękne obudowy dla telewizorów. Wyglądają one niezwykle.
Jednak podczas zakupu telewizora trzeba zwracać uwagę na coś zupełnie innego. Przede wszystkim powinny nas interesować systemy poprawy jakości obrazu. Dzięki nim obraz naszego telewizora będzie znacznie bardziej płynny. Takie systemy wzmacniają również obraz. Wydaje się być ostrzejszy. Oczywiście trzeba sprawdzić jak z takimi dodatkami działa telewizor. Jeśli mamy zamiar powiesić telewizor na ścianie to koniecznie podczas zakupu musimy sprawdzić czy ma miejsce na uchwyty do tv. Jeśli nie to od razu odrzucamy taki model. Jeśli korzystamy z telegazety to także warto zwrócić uwagę na to czy dany model jest w nią wyposażony. Nie wszystkie nowe telewizory ją mają. Warto także sprawdzić czy telewizor ma funkcję dzielenia obrazu. Wówczas mamy znacznie więcej możliwości. Można oglądać film, a na drugiej części telewizora czytać telegazetę.

Dobrze byłoby gdyby telewizor był wyposażony również w czujniki oświetlenia pomieszczenia. Będzie on zmieniał warunki oświetleniowe obrazu. Cały czas będzie on czytelny i wyraźny. Koniecznie sprawdźmy czy odbiornik jest wyposażony w wbudowany dekoder. Dobrze byłoby także, gdyby miał dekoder audio. To system audio, który pozwala na wzbogacenie odsłuchu.