Przejdź do treści

Jakie są główne zalety płyt PIR?

Każdy, komu zależy na środowisku naturalnym, a jednocześnie chce ograniczyć wysokość rachunków za elektryczność czy też gaz, powinien ocieplać odpowiednio swój dom. Umożliwia to osiągniecie znacznych oszczędności, dochodzących do kilkudziesięciu procent w skali roku. Aby tak było, należy wybierać materiały o najlepszych parametrach izolacyjnych.

Właściwości płyt warstwowych PIR

innowacyjna płyta warstwowa pirWybór odpowiedniego materiału do izolacji domu ma ogromny wpływ na wysokość rachunków za zużycie energii. Obecnie opinią bardzo skutecznych cieszą się materiały izolacyjne wyprodukowane w oparciu o spieniony poliuretan. Ich przykładem jest innowacyjna płyta warstwowa pir, która jest stosowana zarówno przez osoby prywatne, jak też i przez profesjonalistów. Tego typu płyta cechuje się bardzo dobrymi właściwościami, przede wszystkim jeżeli chodzi o powstrzymywanie strat ciepła z budynku. Dzięki temu, decydując się na wybór tego właśnie materiału izolacyjnego, nie trzeba się obawiać o zbyt duże rachunki. Co więcej, płyty takie mogą być używane nie tylko w budynkach prywatnych. Są one także bardzo odporne, na przykład na bardzo wysokie temperatury, dzięki czemu mogą być one stosowane nawet w fabrykach. Sprawia to również że mogą być one używane nie tylko do izolacji ścian, ale także schodów, sufitów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować je poniżej poziomu gruntu, czyli na przykład do hydroizolacji piwnic. Wszystko to sprawia, że płyty PIR cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością.

W obecnych czasach znacznie wzrosła popularność nowoczesnych materiałów izolacyjnych, produkowanych w oparciu o tworzywa sztuczne. Takie materiały są przede wszystkim dostosowane do używania w bardzo trudnych warunkach środowiskowych. Zazwyczaj są one dostępne w formie  wygodnych w użyciu płyt.