Oczywiste dla wszystkich w dzisiejszych czasach jest to, że ważne obiekty jak i nawet prywatne domy często posiadają monitoring, oraz zatrudniona na ich terenie jest agencja ochrony. To, co kiedyś było domeną tylko elitarnej grupy ludzi, teraz jest porostu zaspokojeniem naszej podstawowej potrzeby bezpieczeństwa. Jednak tu pojawia się pytanie, czy jest to wystarczające zabezpieczenie przed niepożądanymi gośćmi?
Termowizja – technologia jak z filmu SF
W godzinach nocnych nawet w dużych, mocno oświetlonych miastach i przy dobrze oświetlonych placówkach, są miejsca, w których łatwo się przemknąć i ominąć kamery. Z nocą nie wygramy, zwykłe kamery nawet przy dobrym, ale sztucznym oświetleniu, nie są czasami w stanie zanotować ruchu, nie wspominając o dokładnym obrazie tego, co się dzieje w ciemniejszych zaułkach. W takich miejscach warto zainstalować kamery termowizyjne.
Tak, kamery termowizyjne, bo termowizja to nie tylko specjalistyczny sprzęt do wykonywania pomiarów, czy badań z zakresu wyższej inżynierii lub technologii. To także szereg sprzętu pozwalającego na zarejestrowanie bardziej precyzyjnego obrazu w nieodpowiednich warunkach świetlnych. Jako że pomiary termowizyjne, działają na zasadzie promieniowania podczerwonego, nie musimy się martwić, że wjazd do naszej posesji jest za słabo oświetlony, lub wokół naszej firmy pojawiają się przeszkody, które zasłaniają obraz z kamer. Kamera termowizyjna sprawi, że bez problemu zauważymy nawet najmniejszy ruch potencjalnego intruza, jak i szybko wyeliminujemy na przykład powiew liści na wietrze, z listy potencjalnego zagrożenia dla naszego mienia. Dzięki kamerom termowizyjnym, które zamiast rejestrować obraz widziany rejestruje termograf, czyli mapę temperatur, nawet laik będzie szybko w stanie stwierdzić czy zarejestrowany obraz przedstawia intruza, czy może porostu wałęsającego się, bezdomnego kota. Kamery termowizyjne to idealne rozwiązanie dla miejsc, słabo oświetlonych, czy narażonych na czynniki atmosferyczne, które na ekranie zwykłej kamery mogą wydawać się czymś niepokojącym.