Przejdź do treści

Karnisze ścienne i ich typy

 

Być może karnisze ścienne w domu wydają się małoznaczące, jednak ich wybór jest ważniejszy, niż może się nam wydawać. Bez karniszy nie zawiesimy firan czy zasłon, które nie tylko osłaniają widok wnętrza, lecz również tworzą niesamowity klimat i potrafią diametralnie zmienić oblicze danego pomieszczenia. Co więcej, niektórych zasłon nie powinniśmy na danym typie karniszy. Warto więc przemyśleć ich wybór.

Więcej o karniszach ściennych

karnisze ścienneAranżacja wnętrza w domu nie jest łatwym zadaniem, wszystkie elementy muszą się ze sobą komponować i tworzyć wspólną całość zgodną z naszym życzeniem. Wbrew pozorom to trudniejsze, niż się zdaje. Dlatego tak wiele osób zatrudnia projektantów wnętrz czy dekoratorów. Trzeba pomyśleć o wielu istotnych szczegółach, które później albo ułatwią, albo utrudnią nam pracę. Jedną z takich decyzji jest wybór karniszy ściennych, które znacząco mogą się od siebie różnić. Jeszcze dziesięć lat temu, każdy kupował drewniane jasne karnisze ścienne i uznawał je za najlepszy wybór. Dziś jednak większość nowoczesnych firan i zasłon nie jest dostosowana do tego typu karniszy. Dzisiaj producenci nieco uprościli nam kłopotliwe zaczepianie firanek na kilkanaście lub więcej żabek. Teraz firany mają specjalne pętle, w które wkłada się rurkę, by potem zawiesić ją na haczykach przymocowanych do ściany. To bardzo ułatwia pracę. Zawieszenie firany zajmuje kilka minut, a wszystko wygląda pięknie i schludnie.

Można myśleć, że karnisze ścienne nie są w domu rzeczą najistotniejszą, i tak oczywiście jest, jednak wciąż to dość istotny wybór, który należy dobrze przemyśleć. Obecnie na rynku znajdziemy kilka typów karniszy, jednak warto szukać takich, za pomocą których łatwo powiesimy nasze firany i zasłony, a do tego schludnie i prosto.