Przejdź do treści

Kiedy potrzebna jest deratyzacja?

Niestety nie znamy sposobu na ograniczenie populacji szczurów, toteż jedynym wyjściem staje się ich eksterminacja. Jedynym, ponieważ, gdyby nie systematyczne ograniczanie ich liczebności, to, w perspektywie czasu, wręcz zalałyby nasze ulice, piwnice i podwórka.

Czemu usługi deratyzacyjne nie są drogie?

profesjonalna deratyzacja - krakówSzczury żyją na Ziemi znacznie dłużej od ludzi, w związku z czym, ich system immunologiczny jest dużo bardziej rozwinięty, a, co za tym idzie, ich organizmy są dużo bardziej odporne na wirusy, bakterie oraz wszelkie patogeny. Na część z nich uodporniły się całkowicie, co jednak nie oznacza, że nie mogą być ich nosicielami, wręcz przeciwnie. Bowiem specjaliści szacują, że aż osiem na dziesięć osobników nosi w sobie aż kilka patogenów, które mogą być groźne dla ludzi. Warto także przypomnieć, że samice szczurów, mimo, że wydawać, by się mogło niewielkie, to potrafią wydać na świat bardzo liczne potomstwo. Bywa nawet, że, w jednym miocie, jest aż kilkanaście młodych. Co prawda, za średnią, przyjmuje się osiem-dziewięć osobników, ale bywa naprawdę różnie. Na uwagę zasługuje też fakt, że ciąża u szczurów trwa nieco ponad dwadzieścia dni więc są one w stanie nie tylko sprawnie odbudowywać populację, ale też prowadzić ekspansję na sąsiednie terytoria. Gdy natomiast potrzebna nam profesjonalna deratyzacja – Kraków to miasto, gdzie działa kilka sprawdzonych firm o tym profilu działalności. Usługi świadczone są przez nie tylko w obrębie miasta, ale na terenie całego województwa.

Najczęściej, usługi deratyzacyjne kojarzą się z eksterminacją szczurów lub rozstawianiem specjalnie przygotowanych pułapek ze spreparowanym pożywieniem. Jednak, tak naprawdę, spektrum działania firm dezynsekcyjnych zawiera również usuwanie martwych osobników oraz wprowadzanie rozwiązań profilaktycznych.