Przejdź do treści

Kiedy skorzystać z terapii systemowej?

Człowiek jako istota stadna potrzebuje mieć wokół siebie innych ludzi. Żyć w systemie. Jednak ciągły kontakt z innymi bardzo często wiąże się z konfliktami. Zasady, które wyznajemy mogą się od siebie mniej lub bardziej różnić. Kiedy dojdzie do konfliktów w systemie czy to niewielkim jakim jest małżeństwo, czy większym – cała rodzina, warto pomyśleć o terapii systemowej.

Gdzie szukać terapii systemowej?

terapia systemowa warszawaNa terapie systemową zgłasza się głównie rodzina. Jej główny cel to odbudowanie relacji pomiędzy poszczególnymi członkami, likwidacja napięcia emocjonalnego oraz poprawa komunikacji. Według teorii psychoterapii systemowej każdy odgrywa konkretną rolę w systemie, w którym się znalazł. Jest to szczególnie widoczne w środowisku pracy czy w szkole. Jednak terapia systemowa skierowana do rodzin skupia się na problemach oraz zaburzeniach jej funkcjonowania. Odgrywa szczególnie istotna rolę kiedy rodzina boryka się z problemami, konfliktami czy trudnościami wychowawczymi. Zła sytuacja emocjonalna jednego członka rodziny, wpływa negatywnie na pozostałych. Przykładami, z którymi z pewnością spotkałeś się są rozwody rodziców, zaburzenia psychiczne jednego z członków rodziny czy przemoc psychiczna.  Terapia systemowa poprawia funkcjonowanie tego niewielkiego, ale najważniejszego systemu w naszym życiu jakim jest rodzina. Dlatego jeżeli Twoja rodzina boryka się z problemem, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Jeżeli interesuje Cię terapia systemowa warszawa będzie najlepszym pomysłem jeżeli chodzi o wybór gabinetu.

Zmieniające się podejście do roli rodziny w życiu i funkcjonowaniu dziecka powoli owoce. Powoli dostrzegamy, że relacje łączące poszczególnych jej członków mogą odbić się na zdrowiu psychiczny, a nawet fizycznym dziecka. Psychoterapia systemowa jest kolejny krokiem ku zbudowaniu silnych relacji rodzinnych.