Przejdź do treści

Kiedy używać rękawiczek medycznych?

 

Zawód tatuażysty wiąże się nie tylko z ciągłym rozwojem na płaszczyźnie artystycznej, ale i posiadaniem ogromnej wiedzy dotyczącej zasad przestrzegania najwyższych standardów higieny. W momencie, kiedy zawód sprawia, że mamy kontakt z krwią, nie możemy sobie pozwolić na żadne ustępstwa w tej kwestii.

Higiena pracy dzięki rękawiczkom medycznym

rękawiczki medyczneJako tatuażysta muszę ciągle dbać o to, aby utrzymać mój zakład w jak najlepszej czystości. Jest to sprawa nie tylko przestrzegania rygorystycznych zasad BHP, bowiem w przypadku mojego zawodu chodzi o bezpieczeństwo i przede wszystkim życie klienta. Mając ciągły kontakt z krwią jestem zmuszony zadbać o to, aby nie przedostała się ona poza obszar miejsca, w którym wykonywany jest tatuaż oraz opatrunku. Do tego aby zadbać o najwyższy standard czystości używam takich przedmiotów jak rękawiczki medyczne. Nigdy nie stosuję zwykłych i dostępnych w sklepach rękawiczek jednorazowych, ponieważ takowe mogą zawierać otwory przez które będą w stanie przeniknąć różnego rodzaju patogeny. Poza tym rękawiczki medyczne zapewniają mi większą rozciągliwość i odporność na rozerwania. Używanie rękawiczek jest priorytetową podstawą w moim zawodzie. Za żadne skarby nie mogę dopuścić do tego, aby do rany pacjenta dostały się niebezpieczne i szkodliwe wirusy bądź bakterie, jakie znajdują się na naszych dłoniach. Takie rękawiczki zawsze zamawiam z najlepszych hurtowni medycznych, aby mieć pewność, że towar nie będzie w żadnym wypadku uszkodzony.

Rękawiczki medyczne mogą przysłużyć się nie tylko w przypadku pracy związanej z wykonywaniem jakichkolwiek zabiegów. Każdy z nas powinien w domu posiadać zapas takowych rękawiczek, aby w przypadku zranień czy innych uszkodzeń ciała, które mogą się zdarzyć w sytuacjach codziennych móc opatrzyć potrzebującą osobę.