Przejdź do treści

Kolorowa pielucha wielorazowa

Opieka nad noworodkiem i niemowlakiem w dużej mierze sprowadza się do częstego przewijania, ponieważ maluchy załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne niemalże po każdym posiłku. Można im zakładać pieluszki jedno lub wielorazowe.

Z czego są zrobione ekologiczne pieluszki?

pielucha wielorazowa ekologicznaBez wątpienia wygodne jest zmienianie pieluszki maluszkowi i wyrzucanie jej do kosza, jednak w ten sposób zaśmiecamy naszą planetę około pięcioma tysiącami pieluszek, które rozkładają się nawet pięćset lat. Rodzice, którzy pragną dbać o środowisko, coraz częściej decydują się na rozwiązania ekologiczne, które także mogą być praktyczne. Pielucha wielorazowa ekologiczna jest tego świetnym przykładem, ponieważ wygląda identycznie jak zwykła jednorazowa, z tą różnicą, że wymienia się jedynie wkład z pieluszki tetrowej. Wkłady należy prać, dlatego te trzeba się zaopatrzyć w odpowiednio duży zapas. Nie jest to kosztowne, ponieważ pieluszki tetrowe kosztują od złoty pięćdziesiąt do dwóch złotych za sztukę. Pieluchy ekologiczne są przeważnie wykonane z miękkiej bawełny lub nawet wełny, aby zapewnić maluchowi najwyższy komfort użytkowania. Mają po bokach zapięcia w formie zatrzasków lub rzep, zatem mocno się będą trzymać na pupie niemowlaka. Pieluchy są dostępne w kilku rozmiarach, także bez problemu dopasujemy je do wieku i masy ciała dziecka. Tego typu pieluszki znajdziemy w sklepach z artykułami dla niemowląt, abo w sklepach z ekologicznymi produktami. Za jedną parę trzeba zapłacić około sto – sto dwadzieścia złotych. 

Z pewnością korzystanie z takich ekologicznych pieluch wielorazowych będzie zdrowsze dla malucha, ponieważ taka pielucha oddycha. Istnieje znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia odparzeń, a jeżeli już się pojawią, to są znacznie mniejsze i delikatniejsze.